Türkiye’den ABD’ye karşı vize misillemesi!

Ana Sayfa » Gündem » Türkiye’den ABD’ye karşı vize misillemesi!
Türkiye’den ABD’ye karşı vize misillemesi!

Türkiye’den ABD’ye karşı vize misillemesi geldi!

ABD Büyükelçiliği’nin Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Türkiye’den yapılan vize başvurularının askıya alındığını bildirdi.Bu kararın hemen ardından Türkiye’de misilleme yaparak ABD vatandaşlarının vize başvurularını askıya aldı.

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’nce yapılan yazılı açıklamada, “Son zamanlarda yaşanan olaylar, ABD hükümetini, Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin ABD misyonunun tesisleri ve personelinin güvenliğine ilişkin taahhütlerini yeniden değerlendirmek zorunda bırakmıştır.” şeklinde ifadeler yer almıştı.

Bunun ardından Türkiye Washington Büyükelçiliği‘ne ait resmi Twitter hesabından aşağıda görünen resimde ki gibi bir bildiri geldi.

Dışişleri Bakanlığından Henüz Bir Açıklama Gelmedi

ABD Türkiye Washington Büyükelçiliği tarafından yapılan açıklama sonrasında dışişleri tarafından henüz bir karar niteliğinde açıklama gelmedi.

Alınan kararların ardından ABD vatandaşlarının vize başvuruları askıya alındı. Sınırda vize ve e-vize uygulaması durduruldu.Karşılıklı olarak yapılan yaptırımların ne zaman son bulacağı henüz net değil.


Ekleyen :Fahrettin KılıçTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Türkiye’den ABD’ye karşı vize misillemesi! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kaspersky Lab siber güvenlik yarışması düzenliyor Facebook’tan Açık Kaynak Kodlu OpenCellular PUBG mobil FPS arttırma – Kasma sorunu giderme En güncel içeriklerin adresi: Dizüstü Haber Genç Çift 3D Yazıcı Yüzünden Hayatını Kaybetti Siri’ye Büyük Rakip: Alexa iPhone’larda Kullanıma Sunuldu

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır