Türkiye’den ABD’ye karşı vize misillemesi!

Ana Sayfa » Gündem » Türkiye’den ABD’ye karşı vize misillemesi!
Türkiye’den ABD’ye karşı vize misillemesi!

Türkiye’den ABD’ye karşı vize misillemesi geldi!

ABD Büyükelçiliği’nin Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Türkiye’den yapılan vize başvurularının askıya alındığını bildirdi.Bu kararın hemen ardından Türkiye’de misilleme yaparak ABD vatandaşlarının vize başvurularını askıya aldı.

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’nce yapılan yazılı açıklamada, “Son zamanlarda yaşanan olaylar, ABD hükümetini, Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin ABD misyonunun tesisleri ve personelinin güvenliğine ilişkin taahhütlerini yeniden değerlendirmek zorunda bırakmıştır.” şeklinde ifadeler yer almıştı.

Bunun ardından Türkiye Washington Büyükelçiliği‘ne ait resmi Twitter hesabından aşağıda görünen resimde ki gibi bir bildiri geldi.

Dışişleri Bakanlığından Henüz Bir Açıklama Gelmedi

ABD Türkiye Washington Büyükelçiliği tarafından yapılan açıklama sonrasında dışişleri tarafından henüz bir karar niteliğinde açıklama gelmedi.

Alınan kararların ardından ABD vatandaşlarının vize başvuruları askıya alındı. Sınırda vize ve e-vize uygulaması durduruldu.Karşılıklı olarak yapılan yaptırımların ne zaman son bulacağı henüz net değil.


Ekleyen :Fahrettin KılıçTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Türkiye’den ABD’ye karşı vize misillemesi! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Snapchat, Hikayeler Arama Özelliği Ekledi YouTube, mesajlaşma özelliğini aktif hale getirdi Netflix VR, Şimdi Google Play’de Filistin Harita Servislerinden Silindi ! Fiat Chrysler 1.9 Milyon Otomobili Geri Çağırıyor Ücretsiz Occult Raise Steam Key’i

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır