Türkiye’nin İlk Drone İle Teslimat Dönemi Başlayacak!

Ana Sayfa » Gündem » Türkiye’nin İlk Drone İle Teslimat Dönemi Başlayacak!
Türkiye’nin İlk Drone İle Teslimat Dönemi Başlayacak!

Hayatımızda bir çok konuda işe yarayacağı, hatta bundan seneler sonra uçan drone taksiler görürsek şaşırmamız lazım, çünkü bu bir çok geliştirici drone ile geleceğe çığır açabileceğini hemen hemen tahmin edebiliyoruz.

Daha önceden Alibaba ve Amazon‘un drone ile ürün teslimatı hizmeti ülkemizde e-ticaret sitesi olan Binbirçeşit.com tarafından ele alındı.

Alınan bilgilere göre, Binbirçeşit.com bu konu hakkında 6 aydır drone teslimatı ile ilgili denemelerini sürdürüyor. 21 farklı kategoride yaklaşık 100.000’in üzerinde ürün teslimatı yapan Binbirçeşit.com, firmanın merkezi olan Balıkesir’de olmak üzere şehir içi drone teslimatı yaparak ilki başarmış olacak. Daha önceden bu konuda Domino’s bu konu hakkında çalışmalar sürdürmüştü ama daha sonra bir cevap gelmedi. Bilgilere göre Binbirçeşit, teslimatın %98.7 oranında başarılı ve doğru teslimat yaptığını, 5 kilometre menzilli drone lar  ile 30 dakika içerisinde şehir içi teslimatın yapılabileceğini iddia etti.

Drone’ların menzili 5 kilometre olduğundan, şehir içerisine drone istasyonları kurularak daha çok yere erişebileceğini belirten firma, İPhone 7 için ön sipariş yapanlar için stoklar hazır olunca teslimi şehir içerisinde drone ile canlı yayın yaparak teslim edileceğini belirtti.

Drone’lar hayatımızı her geçen gün bizlere daha yakın olmaya başlıyor. Bunu fark etmesek de bundan 10-20 yıl sonra gibi bu günleri karşılaştırarak drone ların hayatımızı nasıl doldurduğunu göreceğiz. Bir çok sektörde ve bir çok alanda drone ların kullanılması bundan bir kaç yıl sonra drone lar bizler için vazgeçilmez bir araç olmaya başlayabilir.


Türkiye’nin İlk Drone İle Teslimat Dönemi Başlayacak! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Microsoft Edge Kullananlar Para Kazanacak F klavyenin Mucidi Hayatını Kaybetti Jahrein, Twitch’deki Yayınlarına Son Verebileceğini Açıkladı Apple, LaptopMag’ın Marka Sıralamasında Büyük Düşüşler Yaşadı Instagram, kullanıcıların ilgisini çekecek özellikler getiriyor CIA’nin dünyada erişmediği modem kalmamış!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır