Türkiye’nin İlk Yerli Elektrikli Otobüsü : Temsa Avenue EV

Ana Sayfa » Otomobil » Türkiye’nin İlk Yerli Elektrikli Otobüsü : Temsa Avenue EV
Türkiye’nin İlk Yerli Elektrikli Otobüsü : Temsa Avenue EV

Türkiye’nin ilk yerli elektrikli otobüsü olan Temsa Avenue EV, İstanbul’da gerçekleştirilen etkinlikte bir çok kişi o ana tanıklık etti.

Son yıllarda Dünya genelinde teknolojinin gelişmesiyle gelişen teknolojik araçlar,cihazlar ve bir çok ürünler insanları bir hayli şaşırtmakla birlikte olumlu ve olumsuz yönde etkilemekte. Bunlardan olumlu bir teknolojik gelişme olarak elektrik ile çalışan araçları örnek görebiliriz.

Temsa ve Aselsan tarafından Şubat 2015 yılında temelleri atılan Avenue EV, Türkiye‘nin ilk yerli elektrikli otobüs olma özelliği ile birlikte özellikleri de bir hayli insanı şaşırtıyor. Toplam uzunluğu 12 metre olan Avenue EV, kapasite yolcu olarak 35 oturan, 52 ayakta olmak üzere toplamda  87 yolcu taşıyabilmekte. Ayrıca engelli vatandaşlar içinde otobüsün içerisinde 1 adet tekerlekli sandalyeli yolcu taşıma bölümü de mevcut bulunuyor. Dahada ilerisi içerisinde konforda unutulmamış hatta internet bağlantısı bile ihmalden çıkılmamış.

Hızlı şarj özelliği ile 8 dakikada şarj olan yerli otobüs, 250 kW‘lık motoruyla taşınan yolcu sayısına göre değişen sayıda  en az 50 en fazla 70 km tek şarj ile gidebiliyor. Ayrıca duraklarda yer alacak şarj istasyonları ile de şarj sorunu da ortadan kalkmış olacak.

 


Türkiye’nin İlk Yerli Elektrikli Otobüsü : Temsa Avenue EV - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Messenger’da Reklam Dönemi Başlıyor! Airbnb markalı apartmanlar gelecek yıl açılacak Samsung Galaxy Note 8 Hakkında Her Şey Ortaya Çıktı Twitter “@” Sembolünü Kaldırarak Hata Yaptı Microsoft Wi-Fi saldırısı güvenlik açığını giderdi Samsung CHG90 49 inç monitör detaylı inceleme

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır