Türkiye’nin İlk Zombi Dizisi: Gave-Z

Ana Sayfa » Gündem » Türkiye’nin İlk Zombi Dizisi: Gave-Z
Türkiye’nin İlk Zombi Dizisi: Gave-Z

Türk yapımı olan Gave-Z yerli ilk zombi dizisi olarak yer alırken birkaç gün sonra ilk bölümünü yayınlanmış olunacak.

Geçtiğimiz yılda böyle bir çalışmaların başlaması sinema sektöründe hala bu tür şeyler rağbet görmese de izleyen bir kısım yeterli oluyor. Son zamanlarda YouTube üzerinde yayınlanan bir dizi sayesinde de diğer insanlara umut kaynağı yaratıyor. Bu zombi dizisi ise YouTube üzerinde yayınlanacak olup hikaye olayın 2 ay sonrasını ele almaktadır. Her bir bölümün 25-30 dakika olmasıyla beraber diğer zombi konulu film&dizilere göre ısırılanlar ölmüyor, virüs nedeniyle mutasyona uğruyor.

Gave-Z dizisinin konusu nedir?

Önce salgın başladı, ardından isyan… Dünya çapında mutasyona yol açan virüsün; ne başlangıç noktası ne de çözümü bulunmaktadır. Devlet güçleri etkisiz durumda olup, hayatta kalanlara yardım edememektedir. Hayatta kalanlar örgütlenip ‘Gave’ adı altında; virüse çare aramaya başlarlar. İzmir üssüne gelen haber her şeyin değişmesine sebep olur. Tedavi umudu olan bir formül bulmayı başardıklarını, fakat uygulayabilmek için Z maddesine ihtiyaçları olduğunu iletirler. Z maddesini taşıyan grup üsse vardıklarında buldukları, macera dolu hikayelerini başlatır.

Virüse tedavi bulmak için yola çıkan 3 kişinin hikayesini konu alan dizi senaryo bakımında güzel bir dizi olacağı kesin. Fakat YouTube üzerinden yayınlanması ve bununla beraber çekimler için bütçe açığı oluşmakta. Bu yüzden harika bir şey beklememiz mantıksız olur. Ama izleyici tatmin edebilecek bir çekime sahip denebilir.

Gave-Z ne zaman başlayacak?

26 Haziran tarihinde ilk bölümü Gave-Z YouTube kanalı üzerinden yayınlanmaya başlayacak.

Dilerseniz daha önceden çıkan “Türkiye’nin İlk Bilimkurgu Temalı Web Dizisi :Kutu” haberine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Çekim tarafından pek iyi karşılanmasa da kurgu bakımından olumlu bakılan “Kutu” geçen yılın ilk web dizisi örneği olmuştu.


Türkiye’nin İlk Zombi Dizisi: Gave-Z - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

togi logi25 Haziran 2017

olum z-nationla aynı hikaye

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Göktürk-1 Uydusu Fırlatılmayı Bekliyor! Twitter’ın Yeni Görünümüne Alışamayanlara Müjde Elon Musk Türkiye’ye gelmekten vazgeçti Motorola, Moto X5’i iptal ettiğini bildirdi Samsung’dan AirPods’a Karşı Yeni Rakip : IconX Facebook oyun yayını konusunda Twitch’e meydan okuyacak

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır