Twitch, topluluk kurallarını güncelliyor

Ana Sayfa » Bilim - Çevre » Twitch, topluluk kurallarını güncelliyor
Twitch, topluluk kurallarını güncelliyor

Twitch, yeni SSS bölümünde güncellenmiş olduğu topluluk kurallarını açıklıyor.

Geçen ay Twitch, taciz, nefret dolu konuşma ve cinsel içerikle ilgili politikalarını netleştirmek için topluluk kurallarını güncelleyeceğini duyurdu. Ancak başlangıçta 19 Şubat’ta yürürlüğe girmek üzere kurulmuş olan kurallar, yeni kurallara göre alınan tüm sorular ışığında bu tarihin 5 Mart‘a uzatılmasının kararını verdi. O tarihte kuruluş, “Önemli olan [talimatlar] herkese açıktır. Bazı bölümleri açıklamak zorundayız. Bu nedenle 5 Mart‘tan başlamak üzere uygulamaya geri dönüyoruz.” dedi. Ayrıca, yönergelerle ilgili güncel bir SSS üzerinde çalıştıklarını söyledi. Gerekli ayrıntıların yer aldığı sayfayı Cumartesi günü yayınladı.

Twitch, yeni topluluk kurallarıyla birlikte neler getiriyor?

Sık Sorulan Sorular, nefret dolu davranışın neyin teşkil edildiğini ve onların, sohbetlerinde nefret edici veya rahatsız edici yorumlara ilişkin olarak, Twitch flamalarından ne beklendiğini açıklığa kavuşturuyor. Şirket, flamaların “sohbetlerini denetlemek için iyi niyetle çaba sarf etmesini” beklenmekte. AutoMod, denetleme ekibi veya üçüncü parti araçlar gibi araçların kullanılmasını önermektedir. Şirket, “Topluluk Kurallarını ihlal eden içeriğe veya davranışlara göz yummadığınız sürece, cezalandırıcı eylemlerin kanalınızda gerçekleştirilmeyeceğinden emin olmalısınız.” diyor.

Platform ayrıca, yaratıcıların toplulukta tacizleri durdurmak için ellerinden gelenin en iyisini yapması gerektiğini vurguluyor: “Twitch, açık ya da kapalı olsun nefret dolu davranış ve tacizi teşvik etmek, kolaylaştırmak ya da organize etmek için kullanılmamalıdır. Toplulukları askıya alacağız.” Akımlar için uygun gördüğü kıyafetlerin geniş bir açıklamasını sağladı. Dilerseniz buraya tıklayarak şirketin yayınlamış olduğu topluluk rehberine ulaşabilirsiniz.


Twitch, topluluk kurallarını güncelliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bilim adamları kan pompalayan gerçekçi robot balık yaptılar Akbank Hackathon Kayıtları Başladı! Anadolu online alışverişi seviyor Binlerce mühendis Apple otonom araç projesinde çalışıyor! Prisma’ya Video Desteği Geldi IOS 10.3, Daha İyi Hizmet İçin Bilgilerinize Erişim Sağlayacak

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır