Twitter eskiye dayanan tweetler için hesapları askıya alıyor

Ana Sayfa » Sosyal Medya » Twitter eskiye dayanan tweetler için hesapları askıya alıyor
Twitter eskiye dayanan tweetler için hesapları askıya alıyor

Twitter süresi yıllar öncesine veya daha iyi bir açıklamayla eskiye dayanan tweetler için hesapları askıya almaya başladı.

Şirket, kullanıcıların tehdit, kendine zarar verme vb. gibi belirli şeyleri yayınlamasını engelleyen belirli politikalara sahip. Ancak ilginç olan, bazı kullanıcıların Twitter‘ın politikalarını ihlal ettiği varsayılan kelime/kelime öbekleri için hesaplarının geçici olarak askıya alındığı görülüyor.

Twitter‘ın politikasını ihlal eden paylaşımların askıya alınması adil olsa da, bu paylaşımlar açıkça bağlam dışı bırakılmıştır. Örneğin Twitter kullanıcısı @berges’in “beni öldür” kelimelerini içeren 2010’da yayınladığı bir paylaşımı silmesi istendi. “Beni öldür” gibi şaka amaçlı tweetler için şirket genellikle algoritamadan uzak durarak kişiden tweete kaldırmasını isteyebiliyor.

@aashnaaaugh isminde bir başka kullanıcı da başka bir kullanıcıyı şaka yolunda tehdit eden bir paylaşım için hesabı askıya alındı. Bu, Twitter‘ın sisteminin bir içeriği bağlam dışı bırakabileceğini gösteriyor. Tıpkı bir kullanıcının bir sivrisineğe karşı ölüm tehditleri yapmaktan men edildiği zaman gibi.

Twitter bazı tweetler için askıya almak yerine işi insan incelemesine bırakıyor

Şirket sözcüsüne göre, “Kendine zarar verme, ciddiye aldığımız ciddi sonuçları olan son derece karmaşık ve hassas bir konudur. Kullanıcılardan, mücadelelerini ifade ettikleri veya yardım istedikleri içeriğe izin veriyoruz. Bununla birlikte, intihar veya kendi kendine zarar vermeyi teşvik eden veya teşvik eden bildirilen içeriği ele alıyoruz. İçerik, kendine zarar verebilecek bir dil kullanan tweetler söz konusu olduğunda çok önemlidir. ”

“Örneğin, bir kullanıcı ‘Meksika yemeği için can atıyorum ve en sevdiğim restoran kapalı… Kendimi öldürmek istiyorum’ diye kendi kendine zarar verme niyeti yok. Bu nedenle, bu paylaşımları otomatik bir şekilde kaldırmıyoruz ve insan incelemesi önemli bir rol oynadığından, haber vermeyle ilgili haberlere güveniyoruz. ”


Twitter eskiye dayanan tweetler için hesapları askıya alıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

En iyi kripto para madenciliği yazılımları 2018 Dünyanın En Güvenli Telefonu John McAfee Privacy Phone’dan İlk İzlenimler Yerli kripto parası NeXpara piyasadan çekildi Popüler Musical.ly uygulaması TikTok olarak yeniden adlandırıldı Facebook kripto para reklamlarını yasakladı Apple iCloud, veriler için Google bulut hizmetlerini kullanıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır