Twitter hesabı silme nasıl yapılır? Telefondan kalıcı silme

Ana Sayfa » Sosyal Medya » Twitter hesabı silme nasıl yapılır? Telefondan kalıcı silme
Twitter hesabı silme nasıl yapılır? Telefondan kalıcı silme

Eğer Twitter hesabınızı silmeye karar verdiyseniz “Twitter hesabı silme nasıl yapılır?” konulu içeriğimize bir göz atın.

280 karakterli mikroblog platformu olan Twitter‘dan bıktınız mı? Her gün ortaya çıkan saçma sapan hashtag’lar sıkıcı hale geldiyse, sponsorlu tweetler canınıza bunalttı ise ve bunun yanında farklı düşünceleri kabul etmeyenler, ırkçı gibi kişiliklere sahip kişiler rahat bırakmıyorsa; Neyse ki, Twitter hesabı silme karmaşık değil. Aslında ne yaptığınızı biliyorsanız, işlem çok basit.

Profilinizi hemen silmenin bir yolu olmadığını unutmayın. Bunun yerine, aşağıdaki adımlar hesabınızı devre dışı bırakacak ve ardından kalıcı olarak silme işlemi için sıraya girecektir. Ayrıca hesabınızı mobil uygulamadan devre dışı bırakamazsınız. Bu nedenle bunu yapmak için web sitesini bir tarayıcı üzerinden ziyaret etmeniz gerekir. Bir kez bittiğinde, Twitter 30 gün boyunca verilerinizi koruyacak, kararınızı değiştirip bu platform olmadan zaman geçmediğine kanı koymanız sürecinde hesabınıza giriş yapıp hesabınızı yeniden etkinleştirmeniz mümkün olacaktır.

Twitter hesabınızın verilerinizi koruyup profilinizi gizlese de , tweet’inizin Google ve Bing gibi arama motorları tarafından dizine eklenmeyeceğini garanti etmez. Bu, tweet’lerin hala bir yerde var olabileceği anlamına geliyor. Tabii ki, zararsız şeyler gönderdiyseniz, sorun değil. Bir süre sonra verilerin tekrar tarandığında yok olma olasılığı yüksek. Twitter politikası uyarınca, hesabınızı 30 gün sonra yeniden etkinleştiremezsiniz. Bu nedenle bu süre zarfında iyi bir karar alamazsanız, onları sonsuza dek kaybedersiniz.

Twitter hesabınıza sonsuza dek fişini çekmeye veya şimdilik bu adımları uyguladıktan sonrası için 30 günlük düşünme vaktini başlatmak istiyorsanız aşağıdaki talimatları inceleyerek işlemlere başlama kararı alabilirsiniz.

Twitter hesabı silme nasıl yapılır?

  1. Twitter‘a gidin ve normalde yaptığınız gibi profilinize giriş yapın.
  2. Ekranın sağ üst köşesindeki avatar simgenizi tıklayın ve sonuçta açılan menüden “Ayarlar ve gizlilik” i seçin.Twitter hesabı silme - Twitter hesabı devre dışı bırakma adım 1
  3. Sayfanın sonuna doğru aşağı kaydırın ve “Hesabı Devre Dışı Bırak” ı tıklayın. Bu işlem sizi devre dışı bırakmanın nasıl çalıştığıyla ilgili ayrıntıları içeren bir son sayfaya götürecektir. Bilgileri okuduktan sonra “Devre Dışı Bırak” düğmesine tıklayın.Twitter hesabı silme - Twitter hesabı devre dışı bırakma adım 2
  4. Sizden istendiğinde, gerçekten hesabınızı devre dışı bırakmak istediğinizi doğrulamak için hesap şifrenizi girin. Daha sonra, özgür olmak için 30 gün uzaktasın. Devre dışı bırakılması birkaç dakika sonra işlemler devreye girecektir. Ancak bazı bilgileriniz sitede birkaç gün sonra görüntülenebilir. Zamanla silineceğinden emin olabilirsiniz.
İlginizi Çekebilir :  Instagram hesabı silme nasıl yapılır? Telefondan kalıcı silme

Devre dışı bırakma döneminde, kullanıcı adınız 30 güne kadar yeni bir hesap açmak için müsait olmayacaktır. Daha önce yeni bir Twitter hesabı oluşturmak için bu kullanıcı adını veya bu e-postayı kullanmak istiyorsanız, önce Twitter kullanıcı adınızı ve e-postanızı değiştirmeniz gerekir.

Yine, 30 günlük devre dışı bırakma dönemini geçtiğinizde Twitter hesabı silme işlemi kalıcı olur. Bu eski takipçileri veya eski Tweet’lerin arşivini geri alamazsınız. Twitter, kullanıcı adınızı, işlemlerinizi veya e-postanızı değiştirmeden, her yeri değiştirmeden kullanabileceğiniz araçları kullanıyor. Bu nedenle, silmeden önce, gerçekten yapmak istediğiniz bir değişiklik yaptığınızdan emin olun. Ancak unutmayın ki 30 günlük süreç içerisinde giriş yaparsanız tekrar aynı hesabınızı kullanıma sokabilirsiniz.


Twitter hesabı silme nasıl yapılır? Telefondan kalıcı silme - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Windows Phone  Angry Birds’e Veda Ediyor İnstagram’a Canlı Yayın Desteği Geliyor! Elon Musk, Tesla Model 3’ün Görüntülerini Yayınladı Uber mühendisi yeni bir dinle yapay zekaya sahip Tanrı yapacak 2.7 milyon CCleaner kullanıcısının bilgileri tehlike altında Türkiye’de en çok dinlenen şarkılar 2017

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır