Twitter’da karakter sınırı biraz daha büyüdü

Ana Sayfa » Gündem » Twitter’da karakter sınırı biraz daha büyüdü
Twitter’da karakter sınırı biraz daha büyüdü

Twitter sınırlarını biraz daha genişleterek 280 karakter sınırına sahip yeni bir test üzerinde uğraşıyor.

Birçoğumuz dünyaya kapıları açan bu ağdaki en büyük şikayetlerimiz den biriside sınırlı karakter sayısı içerisinde tweet paylaşmak olsa gerek. Pek üzülmenize gerek kalmadan, sosyal medya ağı size bir tweete daha çok kelime sığdırmanıza sağlayacak bir test üzerinde duruyor. Artık yeni tweetlerinizde eskisi sistemi geride bırakarak iki kat daha çok yazı yazabileceksiniz. Şuan sadece test aşamasında olduğundan dolayı belirli kişilere sundu. Ancak özelliği dilerseniz birkaç adımda sizde bu özelliğin nimetlerinden yaralanabilirsiniz.

Twitter’da karakter sayısı iki katına nasıl çıkarılır?

Hollandalı Twitter kullanıcısı @Prof9, Google Chrome masaüstü kullanıcıları için bu özelliği zorla devreye sokan bir miktar kod oluşturdu. 280 karakterlik özelliği nasıl aktifleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

1. Adım: Chrome’u çalıştırın ve en beğenilen bir kullanıcı kimliği yöneticisi olan TamperMonkey’yi kurun.

2. Adım: Özellik için Twitter Cramming olarak adlandırılan @Prof9’un komut dosyasını içeren GitHub sayfasını ziyaret etmek için buraya tıklayın.

3. Adım: Komut dosyasını yüklemek için Raw düğmesini tıklayın. Hiçbir şey olmamış gibi görünüyorsa veya Chrome araç çubuğundaki TamperMonkey simgesini tıklattığınızda hiç komut dosyası çalışmıyorsa korkmayın. TamperMonkey’i yükledikten sonra, bu GitHub sayfasını ziyaret edin ve Chrome’a ​​Twitter Çerçevesi komut dosyasını eklemek için Raw komutunu tıklayın.

4. Adım: Artık Twitter‘a girip 280 karakterlik bir tweet atabilirsiniz. Fakat sizin göreceğiniz 140 karakterde dondurulmuş bir gösterge göreceksiniz. Bu görünüme takılmadan 280 karakteri geçmeyecek bir şekilde tweet paylaşabilirsiniz.

Komut dosyaları ve tarayıcınız ile ilgili herşeyde olduğu gibi, bunu kendi sorumluluğunuzdadır. Veya dilerseniz sosyal ağın bu özelliği getirmesini de bekleyebilirsiniz.


Twitter’da karakter sınırı biraz daha büyüdü - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Samsung Galaxy S9’un fiyatı belli oldu Dev Şirketler Ortaklığa Gitti! Huawei, uluslararası akıllı telefon sevkiyatlarını askıya alabilir İnstagram Hikayeler Bölümünde Reklam Sunacak PayPal Ülkemize Geri Dönüyor! Dubai, uçan taksi servisini test etmeye başladı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır