Twitter kullanıcısı 35.000 karakterlik tweet yayınladı

Ana Sayfa » Gündem » Twitter kullanıcısı 35.000 karakterlik tweet yayınladı
Twitter kullanıcısı 35.000 karakterlik tweet yayınladı

İki Alman Twitter kullanıcısı 35.000 karakterlik bir tweet göndererek mevcut karakter sınırını başarıyla aştı.

Geçtiğimiz hafta sonu iki Twitter kullanıcısının paylaşmış olduğu bir tweet ile  35.000 karakterlik mevcut karakter sınırının açığını buldu. Bir süre sonra yetkililerin bu durumu fark etmesiyle tweet yayından kaldırıldı. Bu kadar uzun bir tweet’in, hele ki maksimum sınır 280 (bazı test kullanıcıları için geçerli) iken binlerce karakterlik yazının sadece bir kullanıcının paylaşmış olması daha sonraki dönemlerde Twitter‘a zarar verebilirdi.

Twitter kullanıcısı sınırın binlerce ilerisine giderek 35.000 karakterlik bir tweet paylaştı

Paylaşımın orijinali @Timrasett adlı kullanıcı tarafından paylaşıldı ancak şuan için tweet yayından kaldırıldığından canlı olarak görmemiz imkansız. Ancak internet arşivlerinden görsellerden, sosyal medya verileri kopyalayan sitelerden görebilirsiniz. Ancak sizin işinizi kolaylaştırmak adına 35.000 karakterlik tweet’e ait görüntüyü hemen aşağıda görme imkanı verdik.

Twitter kullanıcısı karakter sınırını aştı

(Görselin çok uzun olması sebebiyle bir kısmı gösterilmektedir.)

Twitter kullanıcıları @Timrasett, @HackneyYT ve @0x0ade, haftasonu boyunca son derece uzun tweet göndererek platform üzerindeki en uzun karakterli paylaşımı yaparken büyük bir imkansızı da başarmış oldular. Daha sonra bunu gören yetkililer, durumun yayılmaması ve dahada kötüye gitmemesi adına Twitter hesaplarını askıya aldı. Bu olaydan sonra @HackneyYT kullanıcısı “Hâlâ Twitter’da böcek bulmaya çalışıyoruz. 35.000 karakter sadece başlangıçtı! ” diyerek tweet attı.

35.000 karakterlik tweet nasıl paylaşıldı?

Nasıl yaptıklarını açıklamak istediğinde, @0x0ade şunu yazdı: “Bağlantılar sayılır, ancak bağlantılar ne kadar uzun olursa olsun aynı sayar. Normalde olsa da, Twitter bağlantıları sızdırıyor…” dedi. Bizim için biraz mantıksız gelse de denenmediği sürece anlaşılmaz. Ancak bunun için biraz geç oldu çünkü, yetkililer bu açığı kısa sürede kapattı.

Geçtiğimiz yıl, Twitter’ın tweet’ler için karakter sınırını 10.000’e yükseltmeyi düşünüyor olduğunu iddia eden haberler çıkmıştı. Tabi ki bunu yapmadı, ancak şu anda belirli sayıda kullanıcıyla 280 karakterlik tweet test ediyor.


Twitter kullanıcısı 35.000 karakterlik tweet yayınladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yahoo eSports Bir Yıl Aradan Sonra Kapanıyor Yeni Samsung Galaxy S9 Konsepti, Dört Kameralı ve 4K Ekranlı ZTE Üretimi İlk Akıllı Saate Ait Görsel Ortaya Çıktı Dailymotion Hacklendi! Windows Phone  Angry Birds’e Veda Ediyor Kredi ve Yurtlar Kurumu Siber Beyinleri Arıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır