Twitter Lite 24 ülkede daha yayılıyor

Ana Sayfa » Gündem » Twitter Lite 24 ülkede daha yayılıyor
Twitter Lite 24 ülkede daha yayılıyor

Twitter Lite uygulaması yayınlandığından bu yana bazı gelişimler sonucunda 24 ülkeye yayılmaya başladı.

Geçtiğimiz yıl, genellikle düşük bir İnternet bağlantısı olan gelişmekte olan pazarlara ulaşmak için çıkan hafif sürümlü uygulama bir yandan düşük özellikli cihazlar içinde kullanım eğilimi gösterdi. Twitter, bu yılın başlarında Twitter Lite sürümüyle çıktı. Ancak yalnızca çok az bölgede mevcuttu. Kullanıcılardan geri bildirim aldıktan ve güvenlik ve performans iyileştirmeleri ekledikten sonra konum olarak yayılma işlemleri üzerinde duruluyor. Şuan uygulamanın erişilebilirliğini Afrika, Asya, Avrupa, Orta Doğu ve Latin Amerika’daki 24 ülkeye genişletiyorlar.

Eğer Twitter‘ın Lite versiyonuyla bilginiz yoksa, bağlantınız o kadar hızlı değil ve en az veri kullanımı ile sosyal ağda gezinme olanağı ile çok az yer kaplayan ‘hafif’ sosyal medya uygulamasıdır. Veri koruma moduna sahip olup, yalnızca görmek istediğiniz görüntüleri veya videoları indirmenizi sağlar. Uygulamayı Google Play Store‘dan indirebileceğiniz gibi isterseniz de mobil web sitenizden kullanabilirsiniz.

Twitter Lite hangi ülkelerde kullanılıyor?

Lite versiyonu Cezayir, Bangladeş, Bolivya, Brezilya, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Ekvator, Mısır, İsrail, Kazakistan, Meksika, Malezya, Nijerya, Nepal, Panama, Peru, Sırbistan, El Salvador, Güney Afrika, Tayland, Tunus, Tanzanya ve Venezuela ülkelerinde şuan mevcut. Mobil web versiyonu başlangıçta Hindistan’da piyasaya çıktı. Daha sonra sonra lite uygulaması sürümü Filipinler’de test edildi.

Bu ülkelerden herhangi birinde yaşıyorsanız, Twitter Lite‘ı Google Play Store‘dan indirerek deneyebilirsiniz. Sadece 3MB‘dir, bu nedenle telefonunuzda çok az alan kullanarak rahatlık sağlar.


Twitter Lite 24 ülkede daha yayılıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çağatay Akman’ın 240 Milyon İzlenme Alan Parçası Yayından Kaldırıldı Big Bang Startup Challenge yaklaşıyor Google, Drive Uygulamalarının Eski Sürümlerine Son Verecek Apple Yeni iPhone 8 İçin Fiyat Belirledi Gears of War 4’e Büyük Güncelleme Türkiye’nin İlk Bilimkurgu Temalı Web Dizisi :Kutu

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır