Twitter üzerinden Uber’e binlerce destek geldi!

Ana Sayfa » Gündem » Twitter üzerinden Uber’e binlerce destek geldi!
Twitter üzerinden Uber’e binlerce destek geldi!

Uber, son günlerde Türkiye kolunda en karmaşık zamanlarını yaşıyor ve bugün Uber‘e açılan davanın ilk günü olmasıyla birlikte Twitter üzerinden yoğun destek aldı.

Bugün mobil uygulamasıyla ulaşım rahatlığı sağlayan şirket, taksiciler tarafından açılan davanın erişimin engellenmesine ilişkin 10. Asliye Ticaret Mahkemesi‘nde açtığı davanın ilk duruşması Çağlayan‘daki İstanbul Adliyesi‘nde yapıldı. Şirket son günlerde birçok fiziksel ve sözlü tacizlerin ardından bugün ilk duruşması görüldü. Mahkeme, şirketin savunması için 2 hafta süre sağladı. Mahkeme öncesi ve sonrasında İstanbul’daki taksiciler adliyeye çıkartma yaptı ve yasak için dilekçe yazdılar.

Mahkeme gününde açıklama yapan İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, ” Avrupa ülkelerinde taksicilerin eylem yapıp sağı solu yakıp yıktığı gibi biz de burada böyle bir eylem yapmak istemiyoruz. Ama Meclis üzerine düşeni yapmazsa taksicinin sabrı taşar, her şeyi yapar.” dedi.

Uber bugün Twitter üzerinden büyük bir ilgi elde etti

 

İşin sosyal medya kısmından bakılacak olursa özellikle Twitter üzerinden yoğun bir ilgi yer almakta. Bugünün trendlerinde yer alan #uberedokunma ilk sırasını hala korumaya devam ederken şuan için 18 bin üzerinde tweet atıldığı görülüyor. İlk sarının ardından ara sıra #TaksiKullanmıyorum#SariTaksi hashtag’leride trendler kısmında belirdiği gözüküyor. Bugün Türkiye içerisinde Uber ile ilgili atılan tweet’leri bir araya getirsek yaklaşık olarak 30bin sayısını geçmekte. Bu rakam önceki günlerin trendlerine oranla belli bir konuda olmasıyla birlikte yoğun ilgi gördüğü anlamına geliyor.


Twitter üzerinden Uber’e binlerce destek geldi! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Apple Yeni Akıllı Klavye İçin Patent Başvurusu Yaptı SADES ileri seviye oyuncu kulaklıkları artık Türkiye’de! İnstagram Windows 10’da Nasıl Kullanılır? Samsung Kullanıcılarına Ücretsiz Netflix Fırsatı Gelecek büyük Windows 10 güncellemesi için isim belirlendi WhatsApp artık bazı telefonlarda kullanılmayacak!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır