Twitter, ‘Yer İşaretleri’ özelliğini test ediyor

Ana Sayfa » Gündem » Twitter, ‘Yer İşaretleri’ özelliğini test ediyor
Twitter, ‘Yer İşaretleri’ özelliğini test ediyor

Twitter, yakın zaman içerisinde üzerinden durmuş olduğu ‘Yer İşaretleri‘ adındaki yeni özelliği yayınlayabilir.

Sosyal paylaşım sitesi, yakında kullanıcıların ileride okumak istedikleri paylaşımları işaretlemelerine ve kaydetmelerine yardımcı olacak bir yer imi özelliği sunacaklar. Sosyal medya devi Ekim ayında bu özellik üzerinde çalıştıklarını açıklamıştı.

Şirketin tasarımcısı Tina Koyama, 22 Kasım’da paylaşmış olduğu bir tweet üzerinden paylaşmış olduğu bir görsel ile Bookmarks özelliği üzerinde durduklarını bildirdi. #SaveForLater ekibinden olan Koyama, bir içeriği kaydetmek için yaygın olarak kullanılan bir terim olduğunu savundu. Gezinme içindeki diğer özelliklerin adlarının yanında yer alan bu özelliği  Bookmarks, bir değişle de Yer İşaretleri adlandırdığımız özelliğiyle aramaya karar verdiklerini açıkladılar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Twitter ‘Yer İşaretleri’ özelliği nasıl kullanılır?

Şirket birçok insanın, özellikle de Japonya’dan talep gelmesinin ardından bu özellik üzerinde çalışmaya başladı. Yeni özellik, bir tweet’in altındaki menüde veya bir tweet’in sağ üst köşesindeki açılır menüde görünebilir. Kaydedilen yer imleri kullanıcının profil sayfasında yanı sıra menü kısmında da erişim sağlanabilecek.


Twitter, ‘Yer İşaretleri’ özelliğini test ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Alfa Romeo’nun Yeni Versiyon  Giulia’sı Cenevrede Tanıtılacak YouTube gizli mod özelliğini test ediyor Rusya’da Microsoft Ürünlerine Savaş! Messenger’a Sohbet Odaları Geliyor! ÖSYM LYS Sınav Sonuçlarına Nereden Bakabiliriz ? ÖSYM’den Son Dakika Açıklaması! Yansıtıldığı Ortamı Dokunmatik Yapan Sony Xperia Projector

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır