Uber can kaybı nedeniyle otonom araç testini durdurdu

Ana Sayfa » Gündem » Uber can kaybı nedeniyle otonom araç testini durdurdu
Uber can kaybı nedeniyle otonom araç testini durdurdu

Uber kaza sonucu ölen yaya nedeniyle kendinden sürüşlü (otonom) araç testini durdurma kararı aldı.

Şirket, otonom araçlarını Arizona‘daki halka açık yollarda uzun zamandır test ediyor. Arabalarının küçük kazalara karıştığına dair raporlar varken, bugüne kadar hiçbir zaman ölümcül bir kazaya karışmamıştı. Tempe, Arizona‘da özerk bir Uber otomobili tarafından vurulduktan sonra bugün bir kadın yaya öldürüldü. Tempe polisi, kaza gerçekleştiğinde aracın otonom modda olduğunu doğruladı.

Uber’in otonom aracı 49 yaşındaki kadının ölümüne neden oldu

Kaza, Tempe, Arizona‘da bu sabahın erken saatlerinde Mill Avenue ve Curry Road yakınlarında meydana geldi. Araba, yaya geçidi dışında yürüyen bir kadına çarptığında kuzeye doğru gitti. Kadın, sakatlıklarına yenik düştüğü hastaneye koştu. Polis, kurbanı 49 yaşındaki Elaine Herzberg olarak tanımladı. Şirket ayrıca, aracın kaza anında otonom modda olduğunu doğruladı. Ancak direksiyonun arkasında bir insan güvenliği sürücüsü vardı. Bu, kendi araçlarını süren araçların tekniklerini halka açık yollarda test etmek için yasal bir zorunluluktur.

Şirket sözcüsü, kadın emniyet sürücüsünün dışında araçta başka kimsenin bulunmadığını ve bu kazada incinilmediğini ekledi. ABD Ulusal Ulaştırma Güvenlik Kurulu, bu çarpışma hakkında bir soruşturma başlattı ve Tempe‘ye bir ekip gönderdi. Şirketin CEO’su Dara Khosrowshahi, etkilenen aileye başsağlığı dileklerini tweet attı ve Uber‘in ne olduğunu anlayabilmek için yerel yasa uygulamalarıyla çalıştığını söyledi.


Uber can kaybı nedeniyle otonom araç testini durdurdu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çin, VPN Kullanımını Yasadışı Kabul Etti Türkiye yeraltı siber suçlularının tehdidi altında Elon Musk Yapay Zekanın Kuzey Kore’den Daha Riskli Olduğunu Bildirdi PUBG, Xbox One’da bir ayda 3 milyon oyuncuyu aştı iPhone zil sesi değiştirme – Zil sesleri oluşturma Microsoft Teams, 200bin kuruluş tarafından kullanılıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır