Uber Uçan Taksi İstasyonu Kuracak

Ana Sayfa » Bilim - Çevre » Uber Uçan Taksi İstasyonu Kuracak
Uber Uçan Taksi İstasyonu Kuracak

Uber, önümüzdeki yıllarda toplayacağı yatırımlar ile bir taksi istasyonu kurmaya çalışacak.

Ulaşım konusunda farklı bir yol sergileyen ve özel taksi hizmeti veren uygulama,bir çok ülkede taksi kullanım oranlarının düşmesine neden olan Uber, gelecek yıllarda hava üzerinden ulaşımı sağlamak için bir takım fikirlerin peşinde. Yapılan paylaşımlara göre Uber, uçan araçlar üzerinde yapmış olduğu projeler hızlı bir süreç aldığı  belirtiliyor. Bu projeler kapsamında bir uçan taksi filosu kurulması planlanıyor.

Aslında hafif bir araştırma yapmış olursak bu konuda sadece Uber değil, Google gibi bir çok firma bu konu üzerinde projelerini geliştiriyor. Hepsine göz geçirmiş olursak bu konu üzerinde daha çok duran ve daha çok çalışan firma olan Uber, önümüzdeki yıllarda yapacağı yatırımlar doğrultusunda 100 araçtan oluşan bir hava taksisi projesi üzerinde yoğunlaşarak gerçekleştirmeye çalışacak. Bu projenin hayata geçmesi doğrultusunda ulaşım, karayolu yerine havadan yapılması ile daha hızlı bir şekilde ulaşım sağlanmış olunacak.

 


Uber Uçan Taksi İstasyonu Kuracak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

GameX Oyun Fuarına Sayılı Günler Kaldı Minecraft 74 milyon sayısıyla aktif oyuncu rekorunu kırdı Grand Theft Auto 6, 2022 yılında yayınlanabilir Apple Maps, kendi verilerini kullanarak haritaları yeniden hazırlıyor Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered çıkabilir Çiftlikbank Twitter’da binlerce kişi tarafından desteklendi

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır