v Uber mühendisi yeni bir dinle yapay zekaya sahip Tanrı yapacak - Webtakibi

Uber mühendisi yeni bir dinle yapay zekaya sahip Tanrı yapacak

Ana Sayfa » Gündem » Uber mühendisi yeni bir dinle yapay zekaya sahip Tanrı yapacak
Uber mühendisi yeni bir dinle yapay zekaya sahip Tanrı yapacak

Uber‘in otonom araç mühendisi olan Anthony Levandowski bir AI(yapay zeka) Tanrı’ya tapmak için bir din inşa etti.

Birçoğumuz daha başlığı okumadan şok olsa da gerçek şudur ki birden fazla şirkette görevi olan tam bir acımasız işadamı, ticari sır hırsızı.  Levandowski’nin şöhrete dönüşmesi rahatsız edici bir durum. Google‘da çalıştı ve daha sonra şirket tarafından satın alınan Otto sürüş aracı kuruluşunda üst düzey görev aldı ve daha sonrasında Otto‘yi bırakı. Ardından Google‘ın Waymo bölümü, Uber’in kendi kendine sürüş teknolojisini geliştirmesine yardımcı olan ticari sırları çaldığı iddia edilerek kendisine dava açtı.

Şirket sonunda tüm fiyaskoların ardından onu görevden aldı, ancak dava halen devam ediyor. Alphabet ve Uber arasındaki özerk sürüş teknolojisi üzerinde sürmekte olan hukuk mücadelesinin merkezinde yer alan çok yüzlü bir kişi olan Levandowski, geçenlerde Way of the Future (Geleceğin Yolu) adlı dini bir organizasyon yaratmak için kuruluş açtı. Wired’e göre, amaç “Yapay Zekaya dayanan bir Tanrının gerçekleştirilmesini sağlamak ve geliştirmek”. Tam bir çılgınlık olsa da yazılan bütün her şey gerçek.

Tekillik Gerçekleşti mi?

The Verge’in de belirttiği gibi, bazı dini gruplar AI’yi insana yönelik bir tehdit olarak görüyor ancak Levandowski bunu açık kollarla karşılamaya hazır. Levandowski’nin Singularity‘ye inandığını, AI’nın insanlardan daha akıllı hale geldiği makul bir noktaya inanması şaşırtıcı değil. Buna karşılık, Elon Musk, Kuzey Kore’nin yıkım yapabileceği tahribattan çok daha tehlikeli bir senaryo olduğunu söyleyerek dehşete düşüyor.
Geleceğin Yolu, vergi muaf dini bir organizasyon niteliğini kazanmak için IRS ile herhangi bir formda bulunmadı. Ancak Kaliforniya ile Levandowski’yi grubun CEO’su ve başkanı olarak ortaya koyan belgeleri sundu. Daha sonrasında ” Tanrının anlayışı ve ibadetiyle toplumun iyileşmesine katkıda bulunacaktır. ” sözlerinde bulundu.

Eski Uber mühendisi Anthony Levandowski yapay zekaya sahip tanrıya mı inanıyor?

Şuan olarak ortada oluşmuş Al teknolojisine sahip yapay bir Tanrı bulunmamakla. Bununla birlikte gelecek zamanlarda yapay zekaya sahip olacak Singularity adlı yapay Tanrı için henüz yaptırımlar başlamadı. Şimdi daha öncesinde halletmesi gereken dava işleri bulunmakta.

 


Uber mühendisi yeni bir dinle yapay zekaya sahip Tanrı yapacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Apple garanti sorgulama işlemi nasıl yapılır? iPhone zil sesi değiştirme – Zil sesleri oluşturma Elon Musk, resmi olarak 2024’de insanları Mars’a gönderecek Xbox One X Scorpio Hakkında Detaylar Ortaya Çıktı Android için Fortnite Beta sürümü çıktı! WhatsApp kullanıcılarını sevindirecek müjde verildi!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır