Uber’e Rakip Japonya’dan Çıktı

Ana Sayfa » Bilim - Çevre » Uber’e Rakip Japonya’dan Çıktı
Uber’e Rakip Japonya’dan Çıktı

Uber uzun zamandır iki büyük Asya yatırımcısı ile fırtınalı bir ilişki yaşıyor ve şimdi işler daha da karmaşıklaşıyor. Didi ve SoftBank, Japonya’ya kendi sistemlerini getirmek için birlikte çalışmaya başladılar. SoftBank, San Francisco merkezli şirketi tamamen ülkeden atmayı başaramadan önce Didi, bir zamanlar Çin’deki ana rakibi olan Drew ve tüm Über kurulu ve ardından CEO’su Travis Kalanick‘in katıldığı 2017 yılındaki bir  kalbinde yer alan yatırımcıdır. Şimdide iki taraf şimdi bir araya geliyor, ancak Uber’in menfaati için değil. Daha ziyade, Didi ve SoftBank Japonya’ya kendi taşımacılık hizmetlerini getirmek için birlikte çalışıyorlar. Bu olay Uber’in Asya’daki müşteri sayısını etkileyecek gibi gözüküyor.

Didi’nin Asya kıtasında hamle yapması şaşırtıcı değil. Ne de olsa, hizmetin başlamasından bu yana, oldukça hızlı bir şekilde genişliyor. 2018 başlarında Didi yerel servis 99’u satın alarak Brezilya pazarına taşındı ve son zamanlarda servislerini Tayvan’a taşıdı. Didi, geçtiğimiz Aralık ayında duyduğumuz üzere, uluslararası genişleme ana hedefi olan 4 milyar dolarlık bir finansman turu düzenledi. Çin finansal devi, 1,1 milyar dolarlık doğrudan yatırımını ve 7,7 milyar dolarlık toplam yatırımını takiben Uber’in en büyük hissedarı. Adil olmak gerekirse, yatırımcılar sıklıkla aynı bölgedeki birden fazla şirkete destek verirler fakat bir yatırıma rakip olan bir rakip yaratma kararı biraz şaşırtıcı gibi duruyor. Pilot programlar öncelikle Osaka, Kyoto, Fukuoka ve Tokyo’da gerçekleşecek.

İlginizi Çekebilir :  Uber mühendisi yeni bir dinle yapay zekaya sahip Tanrı yapacak

Uber’e Rakip Japonya’dan Çıktı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Asgardia-1 uydusu bu ay uzaya fırlatılmaya hazırlanıyor Rus hackerlar gözlerini finans şirketlerine diktiler Apple iOS 11 Nasıl Yüklenir? (Görselli Anlatım) Google Geliştiriciler Konferansının Tarihi Belli Oldu NASA Uzay Boşluğunun Sesini Dinleyebiliyor! Opera Kullanıcılarına Üzücü Bir Haber Verdi

FACEBOOK'TA BİZ

Bu site HOSTAZOR tarafından barındırılmaktadır.

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır