Ücretsiz Adli Bilişim Kampı Başvuruları Başladı

Ana Sayfa » Bilim - Çevre » Ücretsiz Adli Bilişim Kampı Başvuruları Başladı
Ücretsiz Adli Bilişim Kampı Başvuruları Başladı

Ücretsiz gerçekleştirilecek olan Adli Bilişim Kampı başvuruları için kayıt süreci başladı.

Ayrıntılara girmeden önce ‘Adli Bilişim’ den söz edecek olursak, bilgisayar, akıllı telefon, ve benzeri gibi cihazlarda içeren veya gönderilmiş olan ses, görüntü, verilerinin elde edilen bilgilerin bir araya getirilmesi, saklanması ve analiz edilmesi sürecidir. Bu sayede geçmişte yaşanan bir olayı canlandırabilmek mümkün kılına bilinir.

Adli Bilişim Kampı için detaylara geçersek üniversiteden yeni mezun olmuş kişilerin katılım sağlanacağı kampta, siber güvenlik ve Adli Bilişim uzmanı olan İbrahim Halil Saruhan tarafından gerçekleştirilecek olan program için üniversiteden en fazla dört sene önce mezun olunması şart koşuluyor. 9-12 Şubat 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan programda bilişim hukuk ve siber güvenlik ile ilgilenen hukukçular ve bilişim uzmanları gibi kişilerle düzenlenecek programda hem Adli Bilişim öğretilirken spesifik vaka analizi de gerçekleştirilecek. 

BÜSİBER tarafından düzenlenecek olan program için son başvuru tarihi 5 Şubat 2017, online sınav ise 6 Şubat‘ta gerçekleştirilip alımlar gerçekleştirilecek. Program sonunda katılımcılar inceleme sonuçlarını yazılı ve sözlü olarak programda sunacaklar. 

Başvuru ve detaylı açıklama için buraya tıklayınız.

 


Ücretsiz Adli Bilişim Kampı Başvuruları Başladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Intel’in eski CEO’su Paul Otellini öldü Adil Kullanım Kotası Tamamen Kalkıyor! Opera Kullanıcılarının Başı Dertte ! Nokia 8 Türkiye’de  Satışa Sunuluyor WannaCry Honda Tesisinin Kapanmasına Neden Oldu İncir.com Kapandı!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır