Uzay Ülkesi Asgardia için Başvuru Nasıl Yapılır?

Ana Sayfa » Bilim - Çevre » Uzay Ülkesi Asgardia için Başvuru Nasıl Yapılır?
Uzay Ülkesi Asgardia için Başvuru Nasıl Yapılır?

İlk uzay ülkesi imzasını atacak olan Asgardia için başvuru nasıl yapıldığı hakkında detaylı bilgiyi bu haberimizde sunacağız.

Birçok kişinin hayallerinde yatan bir şey olsa gerek uzaya çıkmak ve uzaydan Dünyaya bakma hayalleri yatıyor. Fakat bir çoğundan fazlasının ötesinde hayal kalıyor. Dünyada parmakla sayılabilecek kişiler uzaya çıkma şansı yakalayıp canlı olarak görme şansını yakalayabiliyor. Bu projede uzayı görmenin ilerisinde insanoğlu adına bir gelişme sağlayabilme amacı güdüyor. Ayrımcılığın ve şiddet gibi birçok unsurun önüne geçileceği uzay ülkesinin para birimi, kendine has bayrağı ve marşı da olacak. İsterseniz buraya tıklayarak Asgardia hakkında aklınıza gelebilecek bütün bilgilere hazırlanmış olan Türkçe kitapçıkta bulabilirsiniz.

Başvurular kaç yaş üstü için uygun?

Şimdiden söz edersek 13 yaş altı kişiler başvuruda bulunamaz, bulunsa dair verileri internet sitesinden otomatik olarak silinmektedir. Size önereceğimiz yaş limiti 16 yaş ve üzeri olarak bir tavsiyede bulunabiliriz. Bilgileri her zaman doğru girmekte fayda var, çünkü zamanı geldiğinde kişinin bilgilerini gerçek olduğu veya uygunluğu, verilen bilgilerin gerçekliği inceleneceği zaman sıkıntı çıkabilir.

Uzay ülkesi Asgardia için başvurular nasıl yapılır?

İlk olarak resmi siteye girip sitenin sağ üst tarafında yer alan “LOG IN OR APPLY” butonuna girip, henüz gruba dahil olmadığımızdan “Not an Asgardian Yet? Join Now!” yazısına tıklıyoruz.. Daha sonra bizden aşağıda yer alan görselde ki gibi bilgileri giriyoruz. Eğer 18 yaşından küçükseniz, 18 yaşından büyük olduğunuzu kabul etmeyin ve ebeveynlerin birisinin ismini soyismini ve mail adresini girin.
Asgardia
Daha sonrasında mail hesabınıza bilgiler gelecek. Bu bilgiler ile Asgardia hesabınıza gireceksiniz. Eğer 18 yaşından küçükseniz ebeveynin mail kutusuna göz atmalısınız. Daha sonrasında bilgilerimizle hesabımıza giriyoruz. Şimdi ise bizden gereken sadece basit bilgiler istenecek.
Asgardia
Görselde gördüğümüz gibi bilgileri dolduruyoruz. Fakat doğum tarihinize doğru girmeniz, fotoğrafın size ait olduğuna, dil bölümünde tam hakimiyet sağlayamadığınız dilleri girmenizi önermeyiz. Yaşadığınız şehri İngilizce karakterlere dikkat ederek giriniz, zaten sizi uyaracaktır.
Asgardia
En son adım olarak sertifika onaylama işlemi kalıyor. Bunun için görselde ki “Get your personalized Certificate of Asgardia!” yazasını tıklayıp mail kutumuza gelen iletiyi açıp iletide ki onaylama işlemini yapıyoruz. Artık sertifikamız da onaylandığına göre dilerseniz sertifikayı indirip duvarınıza asabilir veya saklayabilirsiniz.

Uzay ülkesi Asgarida’da yer alabilecek miyim?

Kuruluş sonbaharda NASA‘nın yapacağı uzay fırlatmaları sırasında ilk datasını yollayarak uzaya verimliliği ve iletim gibi önemli konular denemeler yapılacak. Şuan uzay gemisi için bilgisayar üzerinde prototipler üretilmekte yani net bir yapım yok. Birçok insan üye olabiliyor ve bu üye işlemlerin de gerçek kişiler olmayabiliyor. İlk 100.000 kişi için kayıt olan herkes gelmeyeceğine inanıyoruz, çünkü birçok kişi alakasız insan olabiliyor. Kayıt olanların bir kısmı fazladan hesap, yanlış bilgiler, kendisine ait olmayan resimler yüklüyor olabilir. Yani bu seçimler daha sonralarında kurumun başlatacağı özel programlar ile belirlenebilir. Uzay ülkesi ilk 100.000 den sonra dahada büyüyeceğine inanıyoruz. Eğer kaçıncı sırada olduğunu merak ediyorsanız ID numaranızın 2.kısmından sıranızı öğrenebilirsiniz.

Uzay Ülkesi Asgardia için Başvuru Nasıl Yapılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ceren happani26 Haziran 2017

İnşallah kaznairam

dilek aksoy27 Haziran 2018

umutluyum

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ünlü Motovlogcu Altın Elbiseli Adam Hayatını Kaybetti Samsung Akıllı Kemeri Welt’i Tanıttı Galaxy Note 7 Modelleri Satışları Durduruldu Facebook’tan Yeni Güvenlik Uyarısı YouTube’u çöküşe getiren Filistin yanlısı hackerlar tutuklandı Mehmet Aydın’a ait olduğu söylenen cinsel video ortaya çıktı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır