VLC Player’dan “360 Derece” Özelliği Geldi

Ana Sayfa » Yazılım » VLC Player’dan “360 Derece” Özelliği Geldi
VLC Player’dan “360 Derece” Özelliği Geldi

Bir çok platformlarda ve video formatlarını oynatmayı sağlayan VLC Player‘a 360 derece oynatma özelliği geldi.

Neredeyse bütün video formatlarını oynatabilme kapasitesine sahip olan VLC  önemli bir adım atarak 360 dereceli videoları oynatabilme fırsatı veriyor. Firmadan yapılmış açıklamalara göre kullanıcılar artık  VLC Masaüstü uygulaması uygulamasında 360 dereceli videoları oynatabilecekler.

Edinen bilgilere göre güncellemenin ön izleme versiyonu Windows ve Mac bilgisayarlar içi geçerli olsa da güncellemenin tamamlanmış olan tam versiyonu bu ayın sonunda gerçekleştirilecek olan VLC 3.0 güncellemesiyle birlikte kullanıcı karşısına çıkartılması bekleniyor.

VLC’nin ekibinden olan VideoLan, bir çok özelliği özelliği sunmak için  360 derece kamera üreticisi Giroptic ile bir işbirliği üzerinde anlaşmalar yapıldı. Özelliği kullanabilmek için fare ve klavye ile kontrol edebiliyorsunuz. VLC’nin mobil uygulamasında da yer olacak özelliği gelecek yıl Oculus Rift, Google Daydream ve HTC Vive gibi VR başlıklarına da uyumlu hale geleceği söylentiler arasında.

 


VLC Player’dan “360 Derece” Özelliği Geldi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

2016 Yılında Gerçekleşen Bilimsel Gelişmeler Google Home Asistanına Telefon Görüşme Özelliği Geldi Yandex’in Otonom Aracı Piyasaya Çıktı WhatsApp artık bazı telefonlarda kullanılmayacak! Instagram’a Dünya Genelinde Erişim Sorunu Yaşanıyor Apple Watch verileri bir cinayet davasının çözülmesini sağladı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır