WhatsApp Artık İki Adımlı Doğrulamayı Destekliyor

Ana Sayfa » Yazılım » WhatsApp Artık İki Adımlı Doğrulamayı Destekliyor
WhatsApp Artık İki Adımlı Doğrulamayı Destekliyor

WhatsApp artık iki adımlı doğrulama desteğini getiriyor.

Şirket, web sitesinde güncellenmiş bir FAQ (Sık Sorulan Sorular) yoluyla sessizce duyuruldu. Ek güvenlik önlemi, telefon numaranızı WhatsApp‘a kaydetmek için girilmesi gereken 6 haneli şifre ile hesabınızı korumanıza olanak tanıyacak. Bu önlem, ek bir güvenlik katmanı sağladığı için hesabınızı yetkisiz erişime karşı koruyabilecek. Etkinleştirildikten sonra, WhatsApp‘daki telefon numaranızı doğrulama girişiminde bulunmak için şifre gerekeceğini söylüyor.

Kullanıcılar ayrıca isteğe bağlı olarak bir kurtarma e-posta adresi seçebilecek. Şifrenizi unuttuysanız, hesabınıza erişmek için iki adımlı doğrulamayı devre dışı bırakmanıza izin verecek bir bağlantı bu adrese e-postayla gönderilebilecek. Bununla birlikte, şirket kullanıcıların şifrelerini unutmamalarını sağlamaya çalışacakmış. Uygulama, sizden zaman zaman şifrenizi tekrar girmenizi isteyecek ve bunu akılda tutarak size yardımcı olacakmış. 

Bu adımları devre dışı bırakma seçeneği de olmuyor. Buna ek olarak, WhatsApp hesabınızı güvende tutmak için ek adımlar attığını belirtiyor. İki adımlı doğrulamayı etkinleştirdiğiniz de numaranız, WhatsApp‘ı son şifreniz olmadan kullandıktan sonraki 7 gün içinde WhatsApp‘da tekrar doğrulamak gerekiyor. Ayarlar -> Hesap -> İki adımlı doğrulama -> Etkinleştir seçeneklerinden kendiniz açmayı seçebilirsiniz.


WhatsApp Artık İki Adımlı Doğrulamayı Destekliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Samsung’un Akıllı Asistanın Adı Belli Oldu : Bixby Wolfteam hayatını kaybeden genç için kamuoyu duyurusu yayınladı E-Okul Notları Öğrencilerin Görünümüne Kapatıldı Huawei yasağı yakın zamanda sona erebilir! Delphi Automotive, NuTonomy’i 450 milyon dolara satın aldı Apple Yeni iPhone 8 İçin Fiyat Belirledi

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır