WhatsApp mesajları silme özelliğini geliştirdi

Ana Sayfa » Mobil » WhatsApp mesajları silme özelliğini geliştirdi
WhatsApp mesajları silme özelliğini geliştirdi

WhatsApp kazara gönderilen mesajları silmemize yarayan özelliğe yeni bir işlev kattı.

Mesajlaşma uygulamasının en son güncellemesi ile kullanıcıların birbirlerine yanlışlıkla göndermiş oldukları mesajları silmek için daha fazla zaman tanıyor.  Geçtiğimiz Ekim ayında tanıtılan mesaj silme özelliği, potansiyel karmaşayı geri almak için bize sadece yedi dakika verdi. Artık “herkes için sil” seçeneği bir saatten fazla süre için kullanılabilir. Ancak bununda yine bir sınırı olduğu gözüküyor. Eğer sık sık gönderdiğiniz mesajlar için pişmanlık duyuyorsanız, asla yaşanmadıklarını iddia eden bir mesajlaşma servisine ihtiyacınız var. Bu, WhatsApp’ın mesaj silme özelliği ile tam olarak aradığınız bir özellik. Ancak şimdi mesajı gönderdikten sonra temizlemek için önceki süreye göre daha fazla zamanınız olacak.

WhatsApp “herkes için sil” özelliği 1 saatten fazla zaman sağlıyor

WABetaInfo, WhatsApp‘ın en son sürümünün mesaj silme penceresini önemli ölçüde uzattığını bildirmekte. Sadece yedi dakika tuhaf olsa da bu süre tam olarak sekiz dakika ve 16 saniye. Bu, ihtiyacınız varsa tüm konuşmaları silmek için zaman verir. Ancak bu süreyi geçtikten sonra mesajı herkesten silme özelliği gitmekte. Bu nedenle mesajı herkesten silmeye karar vermeniz için sadece yedi dakikanız bulunuyordu. Raporlarından doğrultusunda bu süre bir saatten fazla uzatıldığı söylense de bir saati geçmiş olan mesajları herkesten silmemekte. Bunun nedeni tam olarak verilen sürenin 1 saat 8 dakika 16 saniyeye olarak belirlenmesinden kaynaklı. Adından da anlaşılacağı gibi, “herkes için sil” seçeneği, mesajı tüm cihazlardan kaldırır. Artık gönderen olarak görmeyeceksiniz ve hiçbir alıcıda içeriğe sahip olamayacak. Her ikisi de bire bir görüşmelerde ve grup sohbetlerinde kullanılabilir.

WhatsApp, ardındaki kararı artıracağını veya açıklamayı henüz doğrulamadı. Hizmet henüz Snapchat gibi bir geçici mesajlaşma özelliği sunmuyor. Ancak bu, kullanıcılara, okuyucunun okumaları için yeterli zamana sahip olduktan sonra silinebilecek mesajlar gönderme olanağı sağlıyor. En son güncelleme hakkında düşündüğünüzün altındaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşın. Bu özelliği düzenli olarak kullanıyor musunuz, yoksa sadece küçük bir katkı olduğunu düşünüyor musunuz ve gerçek insanlar gibi sorunlarımızla yüzleşmeliyiz?


WhatsApp mesajları silme özelliğini geliştirdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Herkes Outlook.com’un Office 365’in Yeni Bedava Sürümünü Bekliyor Twitter hesabı silme nasıl yapılır? Telefondan kalıcı silme Çin 30 Futbol Sahası Büyüklüğünde Uzaylıları Aramak İçin Bir Radyo Teleskop İnşa Ettier Ücretsiz Evil Come Steam Key’i Tesla arabaları çok yakında insanlarla konuşabilecek Toyota’nın Destek Robotu İlk Ev Testini Tamamladı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır