WhatsApp Yeni Güncellemeyle YouTube Videoları Sohbette Doğrudan Oynatılacak

Ana Sayfa » Gündem » WhatsApp Yeni Güncellemeyle YouTube Videoları Sohbette Doğrudan Oynatılacak
WhatsApp Yeni Güncellemeyle YouTube Videoları Sohbette Doğrudan Oynatılacak

WhatsApp yeni güncellemeyle birlikte YouTube videolarını sohbette doğrudan oynatacak.

WhatsApp kendini sürekli geliştirmeye uygulamaya yeni, kullanışlı özellikler eklemeye devam ediyor. Bu sefer, mesajlaşma uygulaması içinde YouTube videoları izlemenize izin verecek yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Şuan ki sürümde mesaj olarak gönderilen YouTube video linkleri sohbetten çıkarak uygulamadan açılıyor. Bu özellik, aynı anda videoyu izlemenizi ve mesajlarınızı görmenizi engelliyor. Hatta sürekli iki uygulama arasında geçişi zorunlu kıldığından çok kullanışlı değil. Video açılınca sohbet penceresi gidiyor sohbeti açarsanız video gidiyor. Her ne kadar bazı telefon üreticileri telefona bölünmüş ekran özelliği getirip ekranı iki uygulamayı da görüntüleyecek hale getirse de her telefon için söz konusu olamaz. Ve ekranı yarı yarıya kullanıma izin verdiğinden geriye video izleyebileceğiniz küçücük bir ekran kalıyor.

WABetaInfo’ya göre bu özellik hazır olduğunda iOS için WhatsApp‘ın en yeni sürümünde, resmen etkinleştirilecek gizli bir özellik.

Güncelleme tamamlandıktan sonra, YouTube videolarını WhatsApp sohbetlerinin hemen içinde  oynatabileceksiniz. Ayrıca açılan videoyu boyutlandırmanıza da izin verecek isterseniz tam ekran da izleyebileceksiniz.

WhatsApp’ın getireceği özellik belirli telefonlarla birlikte sınırlanabilir

Apple‘ın akıllı telefonlarından WABetaInfo, bu özelliğin yalnızca iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus‘a gelebileceğini söylüyor. Bunun nedeni,bu telefonların şirketin diğer mobil cihazlarından daha büyük ekranlara sahip olması ve bu özelliğin iyi çalışmasını sağlayabilecek kapasitede olması.

Bu güncellemenin Android kullanıcılarına da gelip gelmeyeceğine dair henüz bir açıklama yok. Umarız ki Android kullanıcılarına da bu müjdeyi en kısa zamanda verebilelim.


WhatsApp Yeni Güncellemeyle YouTube Videoları Sohbette Doğrudan Oynatılacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Android Şu Anda 2 Milyar Aktif Cihaza Sahip Snapchat, Yeni Özelliği İle 60 Saniyelik Snap Çekebileceksiniz! Kodak, Yeni Telefonunu Tanıtacak! Kaspersky Lab siber güvenlik yarışması düzenliyor Türkiye’de en çok dinlenen şarkılar 2017 LG G8S ThinQ özellikleri – fiyatı nedir? İşte detaylar

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır