v WhatsApp'da Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim Gitmesi Haberi Yalan Olabilir - Webtakibi

WhatsApp’da Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim Gitmesi Haberi Yalan Olabilir

Ana Sayfa » Sosyal Medya » WhatsApp’da Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim Gitmesi Haberi Yalan Olabilir
WhatsApp’da Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim Gitmesi Haberi Yalan Olabilir

Son bir kaç gündür ortada dolaşan Whatsapp‘da bir konuşmanın ekran görüntüsü alınınca kişiye gidecek haberi yalan olabilir.

Son bir kaç gündür Türkiye’de fazla kulaktan kulağa dolaşmasa da yabancı medyada biraz yayılmış durumda. Olayın başlangıç zamanına gidersek 8Shit adlı yabancı bir sitede paylaşılan haberi incelersek haberin başlarında Whatsapp‘ın CEO‘su Jan Koum‘un sözde bir sonraki gelecek sürümle birlikte konuşmaya ait ekran görüntüsü alındığından karşıdaki kişiye bildirim gideceğini duyurduğunun dan söz etmiş. Fakat kaynaklara bakıldığında bilhassa Twitter adresine bakıldığında böyle bir açıklamada bulunmadığı açıkça belli oluyor.

Yazıyı biraz daha incelediğimizde bu içeriği oluşturan sitenin mizahi bir site olduğu veya hit çekme, gündem oluşturma gibi sebeplerle oluşturduğu belli oluyor. Sitede Koum’un ağzından şunlarda anlatılmış;

Eğer bir kişi sizinle olan konuşmasının ekran görüntüsünü alırsa ve diğerleri ekran görüntüsü görüntülerse bilgilendirilir siniz. Hatta özelliğin ne amaçla olduğunu Koum’un ağzından kız arkadaşının sohbetlere ekran görüntüleri göndermesinden bıktığını söylenmiş. ufak bir araştırma sonucu siteye ulaşabilirsiniz, ayrıca gerçek ortadadır ki bir çok yabancı medya bu haberi gördükten sonra kendileri de gerçekliğini bakmaksızın paylaşarak büyük hataya düşmüş gibi görünüyor.

 


WhatsApp’da Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim Gitmesi Haberi Yalan Olabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

YouTube resmi sanatçı rozeti dağıtmaya başladı Bold Pilot atının sahibi Halis Karataş kimdir? Kaç yaşında, nereli? Bursa Bilişim Şenliği Bu Yıl Guinness’e Girmeyi Planlıyor Türkiye’de YouTube Erişimi Sınırlandırıldı Apple, yeni davada Samsung’dan 1 milyar dolar istiyor Super Mario Run, Android Kullanıcıları İçin Yayınlandı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır