Wi-Fi den 100 Kat Daha Hızlı Li-Fi

Ana Sayfa » Bilim - Çevre » Wi-Fi den 100 Kat Daha Hızlı Li-Fi
Wi-Fi den 100 Kat Daha Hızlı Li-Fi

Teknoloji son yıllarda hızını geçmeden kendini almış gitmiş durumda. Son zamanlarda adını azda duymuş olduğumuz Li-Fi, her geçen gün gerçekliği biraz daha artıyor. Li-Fi teknolojisi, Wi-Fi dan daha hızlı olarak yeni bir alternatif olarak gelecek yıllar karşımıza çıkabilir.

Çinli bilim adamlarına göre Wi-fi bağlantısı olan ampuller hayatımıza bir adım daha yaklaştı. Şanghay Fudan Üniversitesi‘nden Profesör Chi Nan “Bu mikroçipli ampullerin ürettiği veri hızları 150 mega bit / saniye (Mbps)’e yaklaşabiliyor.” diyor. Araştırmacılar, 1 W’lık LED ampul ile 4 bilgisayarın yüksek veri hızında internete bağlanabileceğini söylemekte. Fakat uzmanlar şu an başlangıç aşamasında olduklarını, daha fazla kanıt araştırdıklarını, maalesef şu an için bu buluşu destekleyen bir fotoğraf ve videoya sahip olamadıklarını ifade ediyor. Haberlere göre Li-Fi teknoloji sayesinde enerji tasarrufu edileceği söyleniyor.

Wi-Fi den 100 Kat Daha Hızlı Li-Fi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yeni Kimlik Kartları İçin Başvurular BaşlayacakIPhone 7 için 23 Gün Kuyrukta BeklediAkıllı Otomobillere Özel AntivirüsDev Şirketler Ortaklığa Gitti!Archive.org TİB Tarafından YasaklandıE Okul Not Bilgilerini Görme Yöntemi Ortaya Çıktı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır