Yabancı numara ile arama yapma – SMS atma işlemi nasıl yapılır?

Ana Sayfa » Mobil » Yabancı numara ile arama yapma – SMS atma işlemi nasıl yapılır?
Yabancı numara ile arama yapma – SMS atma işlemi nasıl yapılır?

İnternet üzerinde birçok kişinin aramış olduğu yabancı numara ile arama yapma ve yabancı numara ile SMS atma hizmetleri aramakta. Ancak internet üzerinde bu sonuçlar üzerinden bulacağınız sayılı ücretsiz hizmet yer almakta.

Yabancı numara ile arama yapma gibi birçok nedene bağlı olarak internet üzerinde yabancı numara hizmeti veren sistemler aramaktayız. Bazıları yurt dışındaki tanıdıkları cepten tasarruf yapmak adına kullanmakta. Bazıları da asıl amacı dışında anonim SMS atmak, arkadaşlarını trollemek veya dolandırıcılık gibi işlemlerde maalesef kullanılabiliyor. Ancak bu tür VoIP sistemlerinde anonim olmanız için kusursuz hiçbir sistem yok. Daha doğrusu kusursuz dediğimiz olay yasal işlem olarak adlandırabiliriz. Yasal yönden yapmış olduğunuz yasadışı işleri kayıt altında da tutar. Ancak kötü amaçla kullanımı dışında karşıdaki kişinin savcılığa şikayette bulunması ve sağlam avukatlar sonucunda o numarayı servis eden firma ile itibara geçerek kişinin bilgilerine erişilebilir. Sonuç olarak karşıdaki kişiye maddi ve manevi zarar vermediğiniz ve şikayet edilmediğiniz sürece yasal bir hizmet başınıza asla sorun açmaz.

VoIP nedir? VoIP nasıl kullanılır? VoIP ne işe yarar?

VoIP’nin açılımı Voice Over Internet Protocol, isminden de anlaşılacağı gibi internet üzerinden ses görüşmesi diyebiliriz. Yeni nesil telekom operatörleri VoIP teknolojisini kullanarak hizmet sağlamakta.

Türkiye’de olmak üzere dünya üzerinde yüzlerce VoIP hizmeti sağlayan telekom operatör firmaları yer almakta. Kurulum ve kullanım bakımından basit olan sistem, mesleki alanlarda parasal olarak ta tasarruf sağlamakta. Ülkemizde 0212, 0216, 0312 gibi coğrafi numaralar ve 0850’li (Konumdan Bağımsız) numaralar VoIP alt yapısı kullanılarak çağrı almaktadır. Dileyen yurt dışı coğrafi ve konumdan bağımsız numaralarda tercih etmekte. Windows, iPhone ve Android cihazlarınıza yüklenen uygulamalar ile sabit numaranızdan çağrı alabilir ve arama yapabilirsiniz. Aramlar operatörün kalitesi ve sizin internet hızınıza göre ses kalitesi değişiklik gösterir. İnternet üzerinden yapılan aramalar sonucunda ses kodeğimiz upload edilerek karşı tarafa gönderilir, karşı tarafın ses kodeği download edilir. Ortalama bir kodek saniyede 40 Kbit/san. harcama yapar.

Ancak VoIP hizmetlerinin %99 ücretli olarak hizmet vermekte. %1’lik kısım ise 7 günlük gibi deneme hizmetinden sonra ücretlendirilir. (Hatta deneme sürümünden sonrası için kredi kartı bilgilerini istemekte.) Bunun yanında bir elimizin parmak sayısını geçemeyecek kadar yarı ücretsiz hizmetler yer almakta.

Ücretsiz VoIP hizmeti TalkU nasıl kullanılır?

  1. İlk olarak buraya tıklayarak TalkU uygulamasını cihazımıza indiriyoruz.
  2. Uygulamaya giriş yaparak kayıt işlemlerimizi yapıyoruz. (Herhangi bir sorun teşkil etmez.)
  3. Sonrasında kayıt işlemlerinden sonra 20 kredi hediye olarak hesabımızda yer almakta. Bu krediyi 40 yaparak hizmette en ucuzu olan Kanada numarası almamız gerek. Yeterli bir krediyle SMS gönderebilsek de sistemden numara almazsak arama gerçekleştiremeyiz. 40 kredi sistemde en ucuzu olarak bir Kanada numarasının aylık gideri olarak yer almakta. Ancak hizmet 300 kredi karşılığında yıllık olarak numarayı devretmekte. 300 kredi yoğun bir uğraş sonucunda bir ay içerisinde bir ihtimal yapılabilir. Ancak hizmet bu fırsatı gerçekleştirmek adına satın alma işlemini öneriyor.

TalkU kredisi nasıl kazanılır?

Hizmet, sisteme kayıt edeceğiniz her arkadaşınız için 20 TalkU kredisi hediye etmekte. Davet etme kısmından davet göndererek farklı bilgilerle kayıt etme işlemi sonucunda 20 kredi hediye olarak gelmekte. (Bu işlemi Parallel Space üzerinden yapabilirsiniz. Ancak onay için farklı bir telefon numarasına ihtiyacınız olacak.)

Diğer bir yöntem “Daha” kısmından Ücretsiz Kredi Edin bölümünden ”Günlük Giriş Yapma” işlemini yapabilirsiniz. Onun hemen altındaki “Kendimi Şanslı Hissediyorum”a tıklayarak hediye kredi alabilirsiniz. Son olarak “Bir Teklifi Tamamlayın” kısmından video izleyebilir, uygulama indirebilir, site görüntüleyerek kredi elde edebilirsiniz. Ayrıca piyango oynayarak ta küçük sayılarla avantajlı kredi kazanabilirsiniz.

TalkU kredisi nasıl yapılır

Yabancı numara ile arama yapma işlemi nasıl yapılır?

Yabancı numara ile arama yapma konusunda ısrarcıysanız minimum 40 kredi yapmanız gerek. Minimum 40 TalkU kredisini yapma işlemini tamamladıktan sonra “Numbers” adındaki numara alma kısmına giriyoruz. Ülke seçim kısmından Kanada’yı seçiyoruz. Daha sonra BURAYA tıklayarak Kanada’nın telefon alan kodlarından bir tanesini seçerek sorulan alan kodu yerine giriyoruz. Son olarak karşımıza çıkan pasif telefon numaralarından birisini seçiyoruz ve artık bir numaraya sahip oluyoruz. Ancak aramalar içinde ayrı bir krediye ihtiyacımız var. Eğer Türkiye’den birisini arayacaksanız karasal hat için dakika başına 3,70 TalkU kredisi, mobil hatlar için dakika başına 8,25 TalkU kredisi tüketmekte.

TalkU numara alma işlemi nasıl yapılır

Yabancı numara ile SMS atma işlemi nasıl yapılır?

İyi bir haber, SMS atma işlemi için herhangi bir numaraya sahip olmanıza gerek yok. Hizmet rastgele bir numara ile göndermek istediğiniz her mesaj için 2,42 TalkU kredisi (Türkiye için) harcamakta. Ancak sabit bir numara ile göndermesi istiyorsanız özel bir SMS adına bir numara elde etmeniz gerekir. Ayrıca giden SMS’lerde SMS imzası yer almakta. Bunu değiştirmek için Daha>Ayarlar>Sohbet Ayarları yolunu takip edebilirsiniz.

Yabancı numara ile arama yapma, SMS atma dışında programda ek olarak birçok özellik yer almakta. Ancak bunlar için ekstra kredi gerekmekte. Bunun için para ödemeye zorlatıyor denebilir. Ancak hizmetler içerisinde en iyi ve ücretsiz VoIP hizmeti denebilir. Aklınıza takılan veya yaşadığınız sorunları içeriğin altına yorum yazarak belirtebilirsiniz.


Yabancı numara ile arama yapma – SMS atma işlemi nasıl yapılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

ahmet06 Ağustos 2018

Yabancı numara ile nasıl arama yaparım, sms atarım diye düşünüyordum bu makale bana çok açıklık getirdi teşekkür ederim.

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Star Wars Serisinin 8.Filminin İsmi Ortaya Çıktı Yapay zeka kanser tespit etmeye devam ediyor Yazılımcılar “İyilik İçin Java” Etkinliğinde Bir Araya Gelecek Opera’nın VPN Hizmeti Artık Android’e Geldi Apple’ın Tedarikcisi Imagination Technologies, Alınan Kararla Satışa Çıktı Tesla, geçici olarak Model 3 üretimini durdurdu

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır