Yahoo eSports Bir Yıl Aradan Sonra Kapanıyor

Ana Sayfa » Spor - Oyun » Yahoo eSports Bir Yıl Aradan Sonra Kapanıyor
Yahoo eSports Bir Yıl Aradan Sonra Kapanıyor

Yarın itibariyle Yahoo eSports, bir yıl aradan sonra kapatılmış olunacak.

Yarın itibariyle, şirketin alt kuruluşu olan eSports artık olmayacak. Profesyonel rekabetçi video oyunları kapsayan site, AOL ile Yahoo‘nun ortak çalışması sonucu oluşmuştu.

eSports başkanı Travis Gafford, dün yaptığı açıklamada, eSports‘un yeni şirket stratejisi ile uyum sağlamaya odaklanacağını söyledi. Gafford, eSports, meslektaşları ve eSports topluluğunun üyelerini destekleyen Yahoo‘ya olan teşekkürlerini iletti.

Teşekkürlerini şu sözlerle ifade etti : “Ayrıca, eSports topluluğuna teşekkür etmek istiyorum, sıklıkla olduğu gibi, büyük bir şirket eSports alanına girdiğinde büyük bir şüphecilik yaşandı, tanıdık yüzlerden ve isimlerden orijinal video ve makaleler oluşturmamız için bize meydan okudunuz” dedi.

Şirket bu girişime 2016 yılı başlarında açmış olduğu eSports‘a karşı büyük ilgisizlik vardı. Fakat şirket, bu ilgisizliği görmezden gelerek devam etti, ancak bu macera uzun sürmedi. Şirket, eSports‘a olan ilgiyi görmezden gelmek için zorlandı. 2016 yılı başında bu boşluğu fark edip bu alandaki boşluğu kapatmak istese de yeteri ilgi göremedi.

Yahoo eSports ne zaman kapanıyor?

En çarpıcı kısım ise bu olaylardan sonra alanın kapatılmasıyla birlikte 2.100 kişinin işini kaybetmesi bekleniyor. Şirketin alt kuruluşu olan eSports, 16 Haziran Cuma gününden sonra güncellenmeyi durduracak.

İlginizi Çekebilir :  Yahoo Sahte Çerez Saldırıları İle İlgili Bilgi Verdi

Yahoo eSports Bir Yıl Aradan Sonra Kapanıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Intel, 1,218 drone uçurarak tekrardan Guinness rekoru kırdı Note 5 (Wipe) Format Atma İşlemi Nasıl Yapılır ? WhatsApp Yeni Güncellemeyle YouTube Videoları Sohbette Doğrudan Oynatılacak Araştırmacılar ölümü öngörebilecek yapay zeka geliştiriyor YouTube Video Geçişlerinde Yeni Dönem Note 7 Sahipleri Güncellenmiş Telefonlarına Kavuştu!

FACEBOOK'TA BİZ

Bu site HOSTAZOR tarafından barındırılmaktadır.

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır