Yandex ve Google 29 Ekim’i Unutmadı!

Ana Sayfa » İnternet » Yandex ve Google 29 Ekim’i Unutmadı!
Yandex ve Google 29 Ekim’i Unutmadı!

29 Ekim Bayramı için Google Doodle hazırladı Yandex ise her zamanki gibi özel illüstrasyon hazırlayarak arama barının üst tarafına günün anlam ve önemini vurgulayan yazılar ekledi.

Google, her zamanki gibi dini bayramlar haricinde her ülke için milli bayramlara özel Doodle’lar yapmaya senelerden beri devam ediyor. Gördüğümüz kadarıyla Yandex, her milli bayram için özenle tasarımlar hazırlıyor.

google-yandex-29ekim

Yandex, milli bayramlarımız için bu sefer harika denilenecek şekilde bir arkaplan tasarımı hazırladı bu tasarımı ayrı olarak indirerek masaüstünüze arkaplan resmi olarak kullanman içinde arama motorunun sol alt köşesinde indirmen için bir buton bulundurulmuş. Ayrıca Yandex, günün anlam ve önemi için arama barının üstüne bugünü kutlayan bir mesaj ve altına da bir oynatma butonu koyarak tıklandığı taktirde günün anlam anlam ve önemini anlatan slayt şeklinde yazılar geçiş yaptığını görüyoruz

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
Atatürk, 28 Ekim akşamı yakın arkadaşlarını yemeğe çağırarak “Yarın Cumhuriyeti ilan edeceğiz.” dedi.
29 Ekim günü Atatürk, milletvekilleri ile görüştükten sonra ‘Cumhuriyet’ önergesini TBMM‘ye verdi. Meclis önergeyi kabul ederek yeni yönetim biçimi Cumhuriyet oldu ve devletimizin yeni ismi ‘Türkiye Cumhuriyeti Devleti‘ olarak değişti ve Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti‘nin ilk cumhurbaşkanı oldu. Daha sonrası her yıl 29 Ekim‘de Cumhuriyet Bayramı kutlanmaya başlandı.

 

 


Yandex ve Google 29 Ekim’i Unutmadı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

iPhone çökerten kod ve çözümü Bosch otonom araç için çalışmalara başladı Toyota’nın Destek Robotu İlk Ev Testini Tamamladı Chevrolet sahipleri aracından çıkmadan yakıt alabilecekler Yapay zeka Amerika’da 54 kişiyi yaraladı Apple Yeni Güncelleme İle 911 Adlı Ciddi Hatayı Düzeltti

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır