Yandex’in Otonom Aracı Piyasaya Çıktı

Ana Sayfa » Bilim - Çevre » Yandex’in Otonom Aracı Piyasaya Çıktı
Yandex’in Otonom Aracı Piyasaya Çıktı

Yandex otonom araçlar ile piyasaya giriyor.Google’ın en büyük rakibi olan Yandex bu kez farklı bir alanda rakip oluyor.Geçtiğimiz yıllarda Google’ın otonom araçlar üzerine çalışmalar yapması sonucu birkaç firma da bu alanda çalışmalara başladı.

Rusların teknoloji ve internet devi olan Yandex kendi otonom teknolojisi ile geliştirdiği test aracı Moskova’da ortaya çıktı.Şirket ilk otonom aracın prototipine dair görüntüleri dijital ortamda paylaştı.Toyota Prius V model araca entegre edilen otonom engeller ile dolu bir parkurda başarı ile test edildi.

Yandex çatısı altında hizmet veren Yandex.Taxi, geliştirilen otonom araçta büyük bir rol üstlendi.Henüz halka açık alanlara çıkarılamayan araç şuan için sadece test alanlarında görücüye sunuluyor.Rakiplerine kıyasla piyasaya geç katılmış olsa da kendi alanında büyük bir başarı sergiliyor.

Gelecek Yıl Halka Açık Alanlarda Olacak!

Şuan için trafiğe kapalı alanlarda test edilen otonom araç gelecek yıl sokaklarda olacak.Halka açık alanlarda olacak olan otonom aracın ilk olarak Moskova sokaklarında gözükmesi bekleniyor.Yandex.Taxi daha önce Tesla Model S araçlar ile hizmet sunuyordu fakat artık kendi geliştirdikleri araçlar ile kullanıcıya daha iyi bir şekilde hizmet sağlayacak olan Yandex bu alandan tasarruf ettiği paraları farklı alanlarda kullanacak.

Yandex’in otonom sürüş teknolojisine sahip olan aracına ait test görüntülerini aşağıda ki videodan izleyebilirsiniz:

İlginizi Çekebilir :  İstanbul'da İnternet Ücretsiz Olacak!

Ekleyen :Fahrettin KılıçTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yandex’in Otonom Aracı Piyasaya Çıktı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Popüler Yabancı Dizi Siteleri Erişime Engellendi xHamster Hackerların Kurbanı Oldu! 2016 Yılında Gerçekleşen Bilimsel Gelişmeler Despacito Adlı Şarkıyı Birde Türkçe Haliyle Dinleyin GRID Ücretsiz Oldu Microsoft ve Facebook’un denizaltı veri kablosu tamamlandı

FACEBOOK'TA BİZ

Bu site HOSTAZOR tarafından barındırılmaktadır.

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır