YAZGİG’18 28 Nisan’da meraklılarını bekliyor!

Ana Sayfa » Bilim - Çevre » YAZGİG’18 28 Nisan’da meraklılarını bekliyor!
YAZGİG’18 28 Nisan’da meraklılarını bekliyor!

Bu sene 4.sü düzenlenen YAZGİG (Yapay Zeka ve Görüntü İşleme Günleri) 28 Nisan‘da meraklılarını bekliyor olacak.

YAZGİG’18 Bu sene Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih – Coğrafya Fakültesi Farabi Salonu‘nda düzenleniyor. Konuklarını birbirinden değerli konuşmacıları bekliyor olacak. Her sene olduğu gibi bu bilim şöleni yine herkese ücretsiz olacak. Daha fazla bilgiye resmi web sayfasından ulaşarak kayıt olabilirsiniz.

YAZGİG Nedir? Ne İçin Yapılıyor?

Yapay Zeka, insanlık tarihi boyunca merak edilen, araştırılan, geliştirilmeye çalışılan konulardan biri olmuştur ve olacaktır. Bir canlının zekasını, özellikle en gelişmiş zeka olan insan zekasını taklit etmeye çalışarak, canlıların yaşamında kolaylıklar sağlaması için üzerinde çalışılan Yapay Zeka bilimi birçok filme, kitaba konu olmuştur. Şu ana kadar yapılan çalışmalar bizlere bu işin çok zor olduğunu göstermekle beraber yakın gelecekte insanoğlunun günlük hayatında teknolojiyle ilgili pastasında büyük bir dilime sahip olacağının sinyallerini veriyor.

Bu zorluklara rağmen insanoğlu gerçekten de güçlü bir yapay zeka elde edebilecek mi? Bunu başarmak için nasıl bir yol izlemeli ve bu konuda yapılan çalışmalar neler? Yapay zeka hayatımıza hangi alanlarda ne gibi kolaylıklar getiriyor? Görüntü İşleme, özellikle savunma sanayinde çok önemli olan konulardan bir tanesidir. İnsansız hava araçlarında kilit rol oynamaktadır. Savunma sanayinin yanı sıra “İnsan Sayma, Plaka Tanıma, İnsan Tanıma, İnsanın Yüzünden Cinsiyet ve Yaş Aralığı Tahmini” gibi projeler ile de insan yaşamına girmiştir. Görüntü İşleme her geçen gün ilerlemekte ve kendini farklı projelerin içinde göstermektedir. Peki bu ilerleyiş nereye kadar sürecek? Görüntü İşlemenin geleceği parlak mı? Bu alanda yapılan çalışmalar nelerdir?

YAZGİG 2018 konuşmacılar listesi

İlginizi Çekebilir :  YAZGİG'17 İçin Kayıtlar Başlıyor

YAZGİG’18 28 Nisan’da meraklılarını bekliyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

PUBG, Steam’da en çok indirilen üçüncü oyun oldu The Walking Dead hayranları Twitter’ı ayaklandırdı Jahrein, Twitch’deki Yayınlarına Son Verebileceğini Açıkladı Ekin Kollama küfürlü yoruma dava açtı! Taylor Swift’in Müzikleri 12 Gün İçinde 400 Bin Dolar Kazandı Toplu SMS Fiyatları Neye Göre Değişir?

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır