YAZGİG’17 Başlıyor!

Ana Sayfa » Bilim - Çevre » YAZGİG’17 Başlıyor!
YAZGİG’17 Başlıyor!

YAZGİG, yani Yapay Zeka ve Görüntü İşleme Günü bu sene 29 Nisan’da düzenleniyor.

İlki 2015 yılında düzenlenen etkinlik bu yıl Ankara Üniversitesi‎ Ord. Prof. Dr. Abdülkadir Noyan Konferans Salonu‘nda düzenlenecek. Ayrıca katılımların ücretsiz olacağı etkinlikte isteyen herkes internet sitesinden kayıt yapabilir.

Görüntü İşleme, özellikle savunma sanayinde çok önemli olan konulardan bir tanesidir. İnsansız hava araçları da önemli bir konuma sahip. Savunma sanayinin yanı sıra “İnsan Sayma, Plaka Tanıma, İnsan Tanıma, İnsanın Yüzünden Cinsiyet ve Yaş Aralığı Tahmini” gibi projeler ile de insan yaşamına girmiştir. Görüntü İşleme her geçen gün ilerlemekte ve kendini farklı projelerin içinde göstermektedir. Peki bu ilerleyiş nereye kadar sürecek? Görüntü İşlemenin geleceği parlak mı? Bu alanda yapılan çalışmalar nelerdir?

Yukarıda sorulan soruların cevaplarını merak ediyorsanız Ankara Üniversitesi Yapay Zeka ve Görüntü İşleme Topluluğu sizleri 29 Nisan 2017 tarihinde Ord. Prof. Dr. Abdülkadir NOYAN Konferans Salonu’nda bu yıl üçüncüsünü düzenleyecekleri ve gelenekselleşme aşamasında olan YAZGİG – Yapay Zeka ve Görüntü İşleme Günü’ne davet ediyor.

Etkinlikten yanı sıra konuşmacılardan söz edersek, projesiyle Google, Apple gibi bir çok şirketi peşinden koşturan GlassOuse adındaki projesiyle tanınan Mehmet TÜRKER bulunmakta. Önemli konuşmacılardan bir diğeri ise NASA‘da çalışan Umut Yıldız. Şu an NASA’nın (Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi) Kaliforniya eyaletindeki Jet Propulsion Laboratory (JPL) bölümünde çalışan Umut Yıldız, burada Molekül Astrofiziği, Yıldız Oluşumu, Molekül Bulutları, Veri Madenciliği ve Uzay Haberleşmesi üzerinde çalışmakta.

 

YAZGİG açılış konuşmasını da gerçekleştirecek olan, Ankara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Hacer Yalım KELEŞ, “Yapay Zeka’nın Kışı Nasıl Bitti?” başlıklı konuşmasını gerçekleştirecek.

Etkinliğe kayıt ve daha ayrıntılı bilgi için buraya tıklayarak YAZGİG‘in resmi internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 


YAZGİG’17 Başlıyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

BTKariyer Günleri katılımcılarını bekliyor Ford’un dış iskelet sistemi fabrika işçilerine yardımcı olacak Facebook Messenger Uygulamasına İki Ayrı Özellik Geliyor Facebook hikayeleri reklam görüntülemeye başlayacak Yüzlerce Küresel Elektrik Sistemi Ele Geçirildi! Bilişim Vadisinde Son Durum

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır