v YAZGİG'17 İçin Kayıtlar Başlıyor !

YAZGİG’17 İçin Kayıtlar Başlıyor

Ana Sayfa » Bilim - Çevre » YAZGİG’17 İçin Kayıtlar Başlıyor
YAZGİG’17 İçin Kayıtlar Başlıyor

Yapay Zeka ve Görüntü İşleme Günü” olan YAZGİG bu sene 29 Nisan’da düzenleniyor.

İlki 2015 yılında düzenlenen etkinlik bu yıl Ankara Üniversitesi‎ Ord. Prof. Dr. Abdülkadir Noyan Konferans Salonu‘nda düzenlenecek. 1 Mart’ta kayıtlarına başlanacak olan etkinliğe katılımlar ücretsiz olacak. YAZGİG genel olarak yapay zeka, görüntü işleme, robotik ve derin öğrenme gibi teknolojinin dünya çapında uç noktalarını oluşturan bu alanlara ilgi duyan herkesin aklındaki soruları cevaplamayı, dünyada hızla gelişen bu teknolojiler için ülkemizde farkındalık ve bilgi birikimini arttırmayı hedefleyen; savunma sanayi, bilişim sektörü, akademik çevrelerce ve bu alana ilgi duyan Türkiye genelindeki bütün üniversitelerin ilgili toplulukları ve öğrencileri tarafından yakından takip edilen, geniş kitlelere ulaşan bir organizasyondur.

 

Alanında uzman birçok konuşmacı yer alacak olan etkinliğe başta Astrofizikçi Dr. Umut Yıldız , Apple ve Google‘ın peşinde olduğu GlassOuse kurucusu Mehmet Türker, MIT‘te araştırmacı bilim insanı olan  Yrd. Doç. Dr. Şeyda ERTEKİN ve Ankara Üniversitesi ‘nden Yrd. Doç. Dr. Hacer Yalım KELEŞ olmak üzere birçok isim var. Etkinlik ile ilgili daha fazla bilgi almak ve kayıt olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Ek bilgi olarak konuşmacılar arasında yer alan 27 yaşındaki Mehmet Türker’in geliştirdiği engellilerin kolaylıkla mouse kontrolcüsünü kullanmasını sağlayan GlassOuse projesi, TÜBİTAK tarafından reddedilmesine rağmen Apple ve Google‘dan destek alıyor.

Ayrıca Ankara Üniversitesi’nde Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümünü bitirdikten sonra Hollanda ’nın Groningen Üniversitesi ’nde yüksek lisans eğitimini tamamlamış olan Dr. Umut Yıldız NASA (Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi) Jet Propulsion Laboratory (JPL) bölümünde çalışıyor.

YAZGİG’17 İçin Kayıtlar Başlıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ford Mustang GT “İyi Komşu Modu” ile Geliyor! Ford en çok satılan otomobillerinin satışını durduruyor Xiaomi Redmi Note 5, 14 Şubat’ta satışa çıkıyor Yeşilay, Kapalı Mekanlarda Sigara Yasağını Çiğneyenlerin Önüne Geçecek Twitter, ‘Yer İşaretleri’ özelliğini test ediyor Wikipedia, Türkiye’nin Verdiği Karara İtiraz Etti!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır