Yeni Kimlik Kartları İçin Başvurular Başlayacak

Ana Sayfa » Gündem » Yeni Kimlik Kartları İçin Başvurular Başlayacak
Yeni Kimlik Kartları İçin Başvurular Başlayacak

2016 yılında çok konuşulan çipli kimlik kartlar için genel başvuruya son bir gün kaldı.

Bu yıl bir çok kişinin aklında bir köşede duran çipli kimlik kartları için 2 Ocak 2017‘de başvurulara açık olacak. Toplam 11 pilot ilde başvurulara bu yılın sonuna kadar toplamda 150 bin kişi yeni çipli kimlik kartlarına kavuştu.

Başvurular Nasıl Yapılıyor?

15 yaşını tamamlamış her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı başvuruları Genel Müdürlük web portalı üzerinden ya da Çağrı Merkezi aracılığıyla randevu alınarak veya randevusuz olarak nüfus müdürlüklerine, yurt dışında ise dış temsilciliklerde başvurularını gerçekleştirebilecek.

Kimlik başvurusu için elinizde nüfus cüzdanı, uluslararası aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi gibi kimlik belgesi yerine geçen fotoğraflı belge ve bir adet son altı ay içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğraf ile yapılamakta olup, kimlik kartında on beş yaşını tamamlamış kişilerin parmak izi, parmak damar izi ve el ayası damar izi biyometrik verileri alınır.

Daha fazla bilgi ve 2 Ocak itibariyle başvuruyu ” ekimlikrandevu.nvi.gov.tr ” adresinden gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

 


Yeni Kimlik Kartları İçin Başvurular Başlayacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Antivirüs Programlarına Baş Kaldıran Milli Antivirüs Programı : Dev Secure Alibaba Bir Günde 18 Milyarlık Satış Gerçekleştirdi! The Walking Dead’e Glenn Karakteri Geri Dönebilir Elektrik Arızalarına “drone” Desteği! 5G için yapılan hazırlıklar hızlandırıldı Apple iOS 11.3 beta 4 yayınlandı, ayrıntılı tüm özellikleri!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır