Yeni Kimlik Kartları İçin Başvurular Başlayacak

Ana Sayfa » Gündem » Yeni Kimlik Kartları İçin Başvurular Başlayacak
Yeni Kimlik Kartları İçin Başvurular Başlayacak

2016 yılında çok konuşulan çipli kimlik kartlar için genel başvuruya son bir gün kaldı.

Bu yıl bir çok kişinin aklında bir köşede duran çipli kimlik kartları için 2 Ocak 2017‘de başvurulara açık olacak. Toplam 11 pilot ilde başvurulara bu yılın sonuna kadar toplamda 150 bin kişi yeni çipli kimlik kartlarına kavuştu.

Başvurular Nasıl Yapılıyor?

15 yaşını tamamlamış her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı başvuruları Genel Müdürlük web portalı üzerinden ya da Çağrı Merkezi aracılığıyla randevu alınarak veya randevusuz olarak nüfus müdürlüklerine, yurt dışında ise dış temsilciliklerde başvurularını gerçekleştirebilecek.

Kimlik başvurusu için elinizde nüfus cüzdanı, uluslararası aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi gibi kimlik belgesi yerine geçen fotoğraflı belge ve bir adet son altı ay içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğraf ile yapılamakta olup, kimlik kartında on beş yaşını tamamlamış kişilerin parmak izi, parmak damar izi ve el ayası damar izi biyometrik verileri alınır.

Daha fazla bilgi ve 2 Ocak itibariyle başvuruyu ” ekimlikrandevu.nvi.gov.tr ” adresinden gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

 

İlginizi Çekebilir :  Nokia, 879 Milyon Dolarlık Denizaltı Kablolarını Satmayı Planlıyor

Yeni Kimlik Kartları İçin Başvurular Başlayacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Amazon Dil Çeviri Hizmeti Başlatıyor Rus Bilgisayar Korsanları 1000 İngiliz Milletvekilinin E-posta Adreslerini Ele Geçirdi WhatsApp, Beta Versiyonuna Yeni Bir Özellik Eklendi Facebook’tan Açık Kaynak Kodlu OpenCellular GoPro Hero 5’in Türkiye Fiyatı Ortaya Çıktı! ÖSYM Tarafından Açıklama: Lys Sonuçları Belli Oldu!

FACEBOOK'TA BİZ

Bu site HOSTAZOR tarafından barındırılmaktadır.

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır