Yeni Windows Terminal artık indirmeye hazır

Ana Sayfa » Gündem » Yeni Windows Terminal artık indirmeye hazır
Yeni Windows Terminal artık indirmeye hazır

Yeni harika tasarımı ve özellikleriyle Windows Terminal artık indirmeye hazır.

Yeni Microsoft Win Terminal, şirket tarafından ilk olarak bu yılın başlarında düzenlenen Build konferansında tanıtıldı. Temel olarak kullanıcıların geleneksel cmd hattına, PowerShell‘e ve Linux için Windows Alt Sistemine erişmelerini sağlayan gelişmiş bir merkezi konumdur. Microsoft şimdi yeni Windows Terminalini resmi olarak bugün indirmeye hazır hale getirdi.

Geliştiriciler GitHub‘da mevcut kod terminali birkaç ay boyunca derlemek ve kullanmak için kullanabildiler. Microsoft şimdi resmen yeni Terminal için bir kurulum programı yayımladı ve bu da kullanımı çok daha kolaylaştırıyor.


Microsoft‘un yeni Windows Terminali, temalar gibi özelleştirme seçeneklerine ek olarak birden fazla sekme için destek sağlıyor. Bu, geliştiricilerin terminalleri istedikleri gibi değiştirmelerini sağlayacaktır. Emojinin yanı sıra tam GPU tabanlı metin oluşturma desteği de alacak.

Windows Terminal, Windows Mağazasında indirmeye hazır

“Terminal ekibi, geldiklerinde en yeni özelliklere erişmek isteyenler için düzenli önizlemeler ve daha sık yapılanmalar sunan tutarlı bir program oluşturmak için çalışıyor. Windows Terminal 1.0, bu kış Microsoft Mağazasına ulaşacak! ”Dedi. Yeni Windows Terminali için yükleyici şimdi Windows Mağazasından indirmeye hazır.


Yeni Windows Terminal artık indirmeye hazır - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

En iyi TV önerileri – Televizyon tavsiyeleri 2018 Dubai, uçan taksi servisini test etmeye başladı TİB Kapatıldı! Facebook’ta Bir Açık Daha Bulundu ! Apple, iCloud Etkinleştirme Kilidi Aracını Web Sitesinden Kaldırdı Hindistan’da 5G bağlantısı denemesi gerçekleştirildi

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır