Yerli oyun Zula’nın internet sitesi hacklendi!

Ana Sayfa » Gündem » Yerli oyun Zula’nın internet sitesi hacklendi!
Yerli oyun Zula’nın internet sitesi hacklendi!

Yerli oyun Zula‘nın website adresi bugün akşam saatlerine yakın kimliği belirsiz kişiler tarafından ele geçirildi.

Zula, Almanya lokasyonlu yerli bir firma olan MadByte Games tarafından geliştirilmekte. Lokum Games tarafından dağıtılmaktadır. MMOFPS türünde Türk yapımı video oyunudur. Oyun Türkiye’den sonra ilk defa Brezilya’da, 2016 yılının Haziran ayında, Playspot firması tarafından yayımlanmıştır. Oyunun sayısı yüzü aşan ülkelerde toplamda 11 dil olmak üzere milyonlarca oyuncusu bulunmakta. Bunun için bizim için büyük bir önem taşıyor.

Tamamen yerli yapımı oyun olan Zula bugün akşam saatlerine yakın saat 6 civarlarında resmi web sitesi ele geçirildi. Henüz kimliği belli olmayan “Aleyksey  & Che” adındaki veya bir grup bilgisayar korsanı tarafından ele geçirilen oyunun web sitesi, bir süre sonra tekrardan düzeldi. Ancak sitenin ele geçirildiğine dair zone kayıtları bulunuyor. 

Zula’yı hackleyen korsan grup birtakım mesajlar bıraktı

Ele geçirdikleri sitede mesaj bırakan korsan veya korsan grubu, oyunun sunucularından şikayetçi olduklarını kötü yoldan belirtmek istemiş. “10 milyon aktif oyuncusu olan Türkiye’nin aynı kategorideki ilk ve tek oyunu olarak İran’da ve Brezilyada bizi temsil eden, YouTube, Twitch gibi mercilerde reklamlar için yüz binlerce lira harcayan, oyun içindeki satışlardan milyonları kazanan ZULA yöneticileri web sunucusu için bütçe ayıramıyor mu?” mesajı bırakılmış.

Diğer yandan sitenin ele geçirilmesiyle birlikte insan aklına ilk olarak kullanıcı verileri geliyor. Korsan veya korsan grubunun yayınlamış olduğu mesajın altında oyuncu bilgilerinizi paylaşmadığını belirtmiş. Ayrıca sunuculardan e-pinleri çekip maddi kazanç elde etmeyeceğini bildiren, saldırının sadece bir şeyleri kanıtlamak olduğunu belirtmiş.

Korsan grup amacı tam olarak oyun yöneticilerine mesaj göndermek istese de yapmış oldukları hack, iyi karşılanmayacak gibi. Site, belli bir süre ele geçirilenlerin eklemiş olduğu index’de kalsa da arama motorları tarafından bazı sorunlar çıkartacaktır.


Yerli oyun Zula’nın internet sitesi hacklendi! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

AirPod Kaybolduğunda Ortaya Çıkan Sorunlar Facebook En Çok Kullanılan Yüz İfadelerini Açıkladı GSM Operatörleri, Artık Müşteri Hizmetleri İçin Ücret Alamayacak! Xiaomi Mi Mix 2’in Çerçevesiz Ekranı Herkesi Hayran Bırakacak! Football Manager 2018 Playstore’da ön siparişe açıldı Apple iOS 11 Nasıl Yüklenir? (Görselli Anlatım)

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır