Yeşilay 4. Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı Kongresi başlıyor

Ana Sayfa » Bilim - Çevre » Yeşilay 4. Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı Kongresi başlıyor
Yeşilay 4. Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı Kongresi başlıyor

Teknoloji bağımlılığına karşı toplumda farkındalık oluşturmak isteyen Yeşilay, 27-28 Kasım tarihlerinde 4. Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı Kongresi’ni düzenliyor. 15 ülkeden alanında uzman isimler mobil telefon bağımlılığı, online oyun bağımlılığı, halk sağlığı ve bağımlılık, çocuklarda online oyun bağımlılığı, internet ve sosyal medya bağımlılığı, siber zorbalık konularını masaya yatıracak.

97 yıldır bağımlılık alanında faaliyet gösteren Yeşilay, Kültür, Toplum ve Aile Vakfıyla birlikte teknoloji bağımlılığına karşı toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla 27-28 Kasım tarihlerinde İstanbul WOW Kongre Merkezi’nde 4. Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı Kongresi’ni düzenliyor. Açılını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı, 15 ülkeden alanında uzman 35 konuşmacının katılacağı ve bildiri sunacağı kongrede mobil telefon bağımlılığı, online oyun bağımlılığı, halk sağlığı ve bağımlılık, çocuklarda online oyun bağımlılığı, internet ve sosyal medya bağımlılığı, siber zorbalık konuları tartışılacak. Yeşilay’ın bu yıl dördüncüsünü düzenlediği kongre, dünya sağlık otoriteleri tarafından teknoloji bağımlılığı alanında örnek çalışma olarak gösteriliyor.

Teknoloji bağımlılığı tehdit eder boyutta

Teknolojik alanda yeni nesil araçların hızlı gelişmesi ve yaygınlaşmasının beklenmedik olumsuz sonuçları da beraberinde getirdiğini belirten Yeşilay uzmanları, özellikle gelişmiş ülkelerde yapılan araştırmaların teknoloji bağımlılığı oranlarının genç nüfusu ve halk sağlığını tehdit edecek boyutlara ulaştığını ve çok önemli sosyal ve bireysel sorunlara yol açtığını gözler önüne serdiğini kaydediyor. Dünya genelinde teknoloji ve iletişim araçlarının hızla gelişmesine karşın teknolojinin bilinçli kullanımı konusundaki farkındalığın eksik olduğunu bildiren Yeşilay uzmanları, teknoloji bağımlılığı alanında yeni stratejilerin ve alternatif yaklaşımların geliştirilmesi için çok sayıda uluslararası kurum ve kuruluşa önemli bir fırsat sunacak olan kongrenin teknolojinin bilinçli kullanımı konusunda farkındalığı yüksek nesillerin yetişmesine de katkı sağlayacağını belirtiyor.

Alanında uzman 35 konuşmacı İstanbul’da

4. Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı Kongresi’ne 15 ülkeden alanında uzman 35 konuşmacı katılacak. Açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı kongrenin ilk oturumu Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ tarafından yönetilecek. Yale Üniversitesinden Prof. Marc Potenza, Indiana Üniversitesi’nden Prof. Jae Hook Lee, Prof. Dr. Kemal Sayar, Prof. Dr. Nabi Avcı, Prof. Daria Kuss, Dr. Jiang Long, Prof. Wei Hao, Dr. Esra Albayrak, Dr. Afarin Rahimi-Movaghar, Prof. Dr. Medaim Yanık, Prof. Dr. Peyami Çelikcan, Dr. Alyaziya Al-Mazrouei gibi alanında uzman 35 isim teknoloji bağımlılığı konusunu masaya yatıracak.


Ekleyen :Fahrettin KılıçTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yeşilay 4. Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı Kongresi başlıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Silk Road Kurucusu Ross Ulbricht Müebbet Hapsine Çarptırıldı Türkiye’den ABD’ye karşı vize misillemesi! 2017 Audi Otonom Sürüş Kupası başlıyor Instagram akış yenilenemedi hatası çözümü 2019 PewDiePie Sözünden Neden Geri Döndüğünü Açıkladı Facebook, Profil Resimleri İçin Yeni Özellik Test Ediyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır