YouTube’u çöküşe getiren Filistin yanlısı hackerlar tutuklandı

Ana Sayfa » Gündem » YouTube’u çöküşe getiren Filistin yanlısı hackerlar tutuklandı
YouTube’u çöküşe getiren Filistin yanlısı hackerlar tutuklandı

YouTube‘da dünyaca ünlü sanatçıların hesaplarını ele geçiren Filistin yanlısı bilgisayar korsanları tutuklandı.

Kimliği belirlenemeyen bilgisayar korsanları, Filistin yanlısı duygularını yaymak için videoları değiştirmek üzere çeşitli Vevo’nun YouTube hesaplarını (Chris Brown, Shakira, Drake, Katy Perry ve Taylor Swift’in sayfaları dahil) ele geçirdiler. Bilgisayar korsanları kendilerini, Drake gibi yüksek performanslı sanatçıların hedeflediği videolarının bir kısmının altında “Free Palestine” yazan Kuroi’sh ve Prosox olarak tanımladılar. Hackerlar ayrıca Youtube‘dan “Despacito” için rekor kıran müzik videosunu silmekle yükümlüydü. Video, 5 milyar görüntüleme sayısına ulaşan ilk video olarak tarihe geçtikten sonra, video siteden kayboldu. İki bilgisayar korsanlarının asıl hedefi Gazze’de insan hakları ihlallerine ışık tutmaktı. Variety’ye göre, 18 yaşındaki iki Fransız hacker, soruşturmada şüpheli olarak Paris‘te tutuklandı.

Hackerlar YouTube’daki “Despacito” gibi şarkıların başlığı, ek açıklaması gibi ayarlarıyla oynadı

Sırasıyla Prosox ve Kuroi’ish‘in lakaplarıyla şüpheli Nassim B. ve Gabrial K.A.B‘ın, Vevo‘nun YouTube hesabını yasadışı bir şekilde ihlal ettikleri ve özellikle de Luis Fonsi‘nin “Despacito” için müzik videolarını değiştirdikleri iddia ediliyor. VEVO sitesinde video içeriği, YouTube platformu için video başlığı ve ek açıklamalarla oynandı. İki bilgisayar korsanının, küçük resimleri, başlıkları ve açıklamaları kendi lehlerine değiştirdiği iddia ediliyor. Sadece videoların görüntüsü değişmedi. Herhangi istenmeyen bu değişiklik, kısa bir süre sonra orijinal hallerine geri döndürüldü.

İnsan hakları savunuculuğu yapan hackerlar yaklaşık 6 suçlamadan yargılandı

Soruşturma, Paris Savcılığı Ofisi ve Manhattan Bölge Vekili Ofisi adına işbirliğine dayalı gerçekleşti. İkincisi Vevo‘nun genel merkezi ile aynı şehirde bulunuyordu. Gabrial K.A.B. beş, ve Nassim B. 6 suç ile yargılandı. Bu yargıların dışında “Otomatik bir veri işleme sisteminde yer alan verileri hileli bir şekilde değiştirmek” üzere suçlandı. Başka bir deyişle, yasadışı korsanlıkla suçlandılar.

VEVO aldığı kararla sitesini ve mobil uygulamasını kaldıracak

VEVO‘nun ele geçirilmesinden sonra şirket bazı kararlar aldı. Ve bu kararları kendi internet sitesinde blog yazısında paylaştı. Forbes raporları, “Müzik endüstrisindeki en büyük plak şirketlerinin çoğuna ait olan YouTube tarzı video platformu VEVO, bugün tüketiciye dönük web sitesini ve tüketiciye yönelik uygulamalarını kapatacağını” açıkladı. Tam olarak sektörden ne zaman gideceği belli değil, fakat bu dünya için uzun değiller… Ama bu, VEVO‘nun bir marka olarak kaybolduğunu ya da kapanacağını söylemiyor. ” Şimdilik VEVO‘nun içeriği, çoğu kullanıcının görüntülediği YouTube‘da kalacak. Kısacası aldıkları yeni bazı kararlarda sitesini ve mobil uygulamasını kaldıracağı yönünde.


YouTube’u çöküşe getiren Filistin yanlısı hackerlar tutuklandı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Note 5 (Wipe) Format Atma İşlemi Nasıl Yapılır ? Nintendo Switch konsolu 17.8 milyon satış gerçekleştirdi Facebook’ta Yorumlara İfade (emoji) Bırakma Özelliği Geldi Bitlis’te Köy Korularına Drone İle Tatlı İkramı Ücretsiz Adli Bilişim Kampı Başvuruları Başladı Turkcell Bayramı Dijital Ortama Taşıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır