YouTube, Logan Paul’un reklam yasağını kaldırdı

Ana Sayfa » Gündem » YouTube, Logan Paul’un reklam yasağını kaldırdı
YouTube, Logan Paul’un reklam yasağını kaldırdı

YouTube, Logan Paul‘un reklam gelirlerini askıya alınmasından birkaç hafta sonra reklam yasağını kaldırdı.

Görünüşe göre YouTube‘un Logan Paul‘un reklam gelirinin geçici olarak askıya alınması çok kısa süreçti. Şirket, komedyen yıldız kanallarında, intihara teşebbüs eden bir videonun yayınlanması da dahil olmak üzere bir dizi davranış sonrasının yaklaşık iki hafta sonrasında reklam yayınlamaya devam etti. Videolarının abone olmayanlara yönelik önerilere  görünmesini engelleyen 90 günlük gözetime dayanıyor. Ve onu Google Preferred reklam programından diskalifiye ediyor.

Bununla birlikte, Paul’un cezasının verdiği darbe kesinlikle aşılıyor. Bu eleştirmenleri mutlu edecek durum değil. Engelin kalkmasının ardından milyonlarca takipçisi ve önerilenlere çıkmamasını da sayarsak milyona kısa bir süreç içerisinde milyona yakın bir para kaybı yaşandığı söylenebilir. Artık reklam engeli kalktı fakat önerilenler yasağı henüz kalkmasa da birçok YouTuber’a göre çok kazanmaya devam edecek. Paul cezasını ilk aldığında dersini tam olarak öğrenmedi. İki haftalık bir askıya alınması sonucu yollarını gerçekten değiştirecek mi?

Logan Paul bundan sonra YouTube politikalarına ihlal edebilecek mi?

Paul ve ekibi, askıya alınmasından bu yana YouTube‘un topluluk yönergelerini gözden geçirdiklerini ve anlamış olduklarını kanıtladılar. Ancak video izleyicisinin eserlerinden bir kez daha kar elde edebileceğine dair yayınlanan klipte yer alacak. Paul’un dersini öğrendiğini düşünmese de, askıya almayı çevreleyen olaylar en azından YouTube‘da reform yapmaya başlamıştı. Aktarılan dev, “ezici” videoları ve salt görüşleri artırmaya yönelik diğer davranışları caydırmaya yönelik yeni politikalar yürürlüğe koydu. YouTube, daha önce böyle davalarda harekete geçti, ancak yeni yaklaşım, gürültünün ateş atışını beklemesinden ziyade zamanında yanıt vermesine yardımcı olabilir.


YouTube, Logan Paul’un reklam yasağını kaldırdı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dropbox halka arz edilmek üzere finansal dosyalarını paylaştı Sony, 6 İnç Çerçevesiz Akıllı Telefonu Duyurabilir Müjde! Enpara kredi kartı çıkarıyor Facebook Community Help kriz aracı artık bireylerle sınırlı değil Facebook Akıllı Modüler Telefon Üretebilir Google, Terra Bella Uydusunu Planet Labs’a Satıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır