YouTube Logosunu, Mobil ve Masaüstü Görünümünü Değiştirdi

Ana Sayfa » Gündem » YouTube Logosunu, Mobil ve Masaüstü Görünümünü Değiştirdi
YouTube Logosunu, Mobil ve Masaüstü Görünümünü Değiştirdi

YouTube yapmış olduğu değişiklik ile logosunu, mobil ve masaüstü platformlarında güncelleme yaptı.

Video izleme platformu bugün, yeni logosuna yapmış olduğu değişiklik de dahil olmak üzere şirketin mobil uygulamaları ve masaüstü sitesinde de birkaç değişiklik olduğunu duyurdu. Play butonunu vurgulamak için yazıyı sağ tarafa kaydırarak logo ve yazıyı birbirinden bağımsız hale getirdi.

Ayrıca şirket, geliştirilmiş gezinme, daha fazla kontrol (bir oynatma listesinde videolar arasında atlamak için sağa ve sola kaydırma gibi), videoları hızlandırma veya yavaşlatma yeteneği ve özelleştirilmiş video oynatma modları da dahil olmak üzere iOS ve Android uygulamalarına gelen birkaç güncelleme duyurdu. Önerilen videoları görmek için ekranın altından hızlıca kaydırarak daha fazla videoya göz atmanın yeni bir yolu olmuş oldu.

YouTube’un yeni logosu, eski logosuna göre hangi değişikler uygulandı

Logoyu detaylı olarak incelediğimizde play butonunun içinde yer alan “Tube” yazısı alınarak sade bir play butonu haline getirildi. Oynatma butonu temalı logo sol tarafa alınarak Youtube yazısı sağ tarafa alındı. Güncel yeni logoyu incelersek kırmızı renk tonunun dahada açıldığını fark edebiliriz.

Masaüstü sitesine yapılan yeni güncellemeyle, kullanıcılar geceleri daha rahat göz atabilmeleri için karanlık temayı açabilecekler. Karanlık temanın video izleme platformunun mobil uygulamalarında da bulunabileceğini bildiriyor. Birkaç gün öncesinde Facebook‘un da hatrı sayılır bir değişiklik yapmıştı. Mobil uygulamalarına yapmış olduğu tasarım ile daha temiz bir mobil uygulama sunmuştu.

İşte bütün değişiklikleri görüntüleye bileceğiniz video;


YouTube Logosunu, Mobil ve Masaüstü Görünümünü Değiştirdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Samsung Android P güncellemesiyle Movie Maker’ı kaldırabilir YouTube’u çöküşe getiren Filistin yanlısı hackerlar tutuklandı Facebook Mobil Uygulaması Mavi Tonundan Uzaklaşıyor Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered çıkabilir BTK’dan Sahte Haber İle İlgili Açıklama! Samsung’dan yılın ilk hediye kampanyası

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır