YouTube, mesajlaşma özelliğini aktif hale getirdi

Ana Sayfa » Gündem » YouTube, mesajlaşma özelliğini aktif hale getirdi
YouTube, mesajlaşma özelliğini aktif hale getirdi

YouTube‘un doğrudan mesajlaşma özelliği artık web versiyonu üzerinde kullanılabilir.

Geçtiğimiz günlerde, YouTube‘un içerik oluşturucuların, abonelerinin güncel gelişmeleri takip edebilmeleri için fotoğraf yüklemelerine izin verdiğini gördük. Bu özellikle birlikte daha fazla sosyal olmaya nasıl giriştiğini görüyoruz. Çok uzun bir süre önce, video platformu, mobil uygulamasında, kullanıcıların birbirlerini doğrudan mesajlaşabildiği bir uygulama içi mesajlaşma sistemi de yayınladı.

YouTube’daki doğrudan mesajlaşma özelliği sohbet için tasarlanmamış

Şimdi iyi haber şu ki, bu sizin beklediğiniz bir özellik, 9to5Google’ın YouTube‘un web versiyonunda bu yeni doğrudan mesajlaşma özelliğini aldığını bildirdi. Kullanıcıların sohbet etmeleri için bir yer olması için tasarlanmadı. Asıl hedefteki amaç, kullanıcıların diğer kullanıcılarla video paylaşmalarına ve bu konuda bir tartışma yapmasına olanak tanır.

Elbette YouTube zaten videoları Facebook, Twitter, Google+ gibi çeşitli sosyal medya platformları aracılığıyla veya hatta web sitelerine yerleştirerek paylaşmanıza izin veriyor. Ancak bu doğrudan mesajlaşma özelliğiyle, kullanıcıların videoları özel olarak paylaşmalarına olanak tanıyor. Bu, bilgisayarınızda video platformunun açık olduğunu düşünürsek video paylaşmamıza ve bu konuda bir tartışma yapmamıza olanak tanır.

Tüm kullanıcıların bu yeni işlevi henüz görmediğini unutmayalım. Bu nedenle, kullanılabilirliğinin aşamalı olarak artırılması mümkün. Bu nedenle, yakında size ulaşacağından emin olduğumuzdan endişe etmeyin. Ancak özelliğin bilinmesiyle kullanılması arasında büyük bir fark oluşacak gibi. Buradaki amaç video tartışmaları vb. konular için olsa da kullanıcılar başka yöntemleri tercih edecektir. Mevcut olarak bağlantı adresi kopyalayarak da çeşitli mesajlaşma uygulamlarında direkt olarak iletişim sağlanıyor. Hatta bu özellikten daha rahat bir kullanım sağlıyor. Sizce bu özellik gerekli mi? Başka ne gibi işlevler için tercih edilebilir? Siz olsaydınız hangi amaçlar için kullanırdınız?

İlginizi Çekebilir :  iPhone Marka Cihaz Yüzünden Hayatını Kaybetti

YouTube, mesajlaşma özelliğini aktif hale getirdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

En İyi Torrent Siteleri Dizüstü bilgisayar nasıl temizlenir? Facebook Messenger chatbox eklentisi hazırlıyor Samsung Galaxy Note 9 parmak izi sensörü yeni haberler geldi Facebook, Çevrimdışı Video Özelliği Üzerinde Uğraşıyor Facebook, Snapchat’i Adeta Sömürüyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır