YouTube resmi sanatçı rozeti dağıtmaya başladı

Ana Sayfa » Gündem » YouTube resmi sanatçı rozeti dağıtmaya başladı
YouTube resmi sanatçı rozeti dağıtmaya başladı

YouTube resmi sanatçı rozeti ile sanatçılar için farklı bir deneyim ile karşılarına çıkıyor.

Eğer yeni gelen özelliğin ardından YouTube‘da hafif şekilde detaylı aramaya girerseniz bazı sanatçıların onay rozetinin gittiğini ve bunun yerine “resmi sanatçı rozeti” adındaki rozetinin geldiğini göreceksiniz. Özelliğin yeni gelmesinin ardından birkaç sanatçıda yer almasıyla yeni yayıldığı belli oluyor. Şirketin onay rozetlerinde değişikliğe giderek sanatçıları belli bir gruba ayırma sebebi bilinmese de şuan için resmi sanatçı rozetine sahip kişilerin sayısı oldukça çok az olduğu görülüyor.

YouTube resmi sanatçı rozeti nasıl elde edilir?

YouTube müzik sanatçılarını belli bir gruba ayırarak onlara özel bir rozet geliştirdi. Artık tanınan sanatçılar profillerinde onay rozeti yerine “resmi sanatçı rozeti” barındırabilecek. Şuan için bir sanatçının bu rozeti elde etmesi için gereken koşullar hakkında detaylı bir bilgi için sayfa oluşturulmuş durumda. Dilerseniz buraya tıklayarak YouTube‘ın “resmi sanatçı rozeti” için hazırlamış olduğu sayfaya ulaşabilirsiniz. Şirketin bunun için talimatname olarak ayrı bir özel sayfa oluşturacağından emin olabiliriz. İşin tuhaf kısmı ise Marshmello‘nun bu rozete sahip olması örneğinden gidersek daha öncelerinde dünya üzerinde birçok popüler şarkıya sahip sanatçıların henüz bu rozete sahip olmaması dikkat çekiyor. Başvuru gibi bir sayfanın henüz bulunmaması parthnership gibi desteklerle rozete kavuştuğu düşünülse de son yıllarına trend sanatçılarına göre rota izlenilmiş olabilir. Ancak ince detayı belirtirsek YouTube resmi sanatçı rozetine sahip kanalları şuan için manuel olarak belirlemekte.

YouTube resmi sanatçı rozeti şuan hangi sanatçılarda bulunuyor?

Rozetin ilk göründüğü andan itibaren incelenirse elimizin on parmağını geçmeyecek sanatçının “resmi sanatçı rozeti”ne sahip olduğu görülüyor. Başlıca isimler ise; Bruno Mars, Charlie Puth, Ed Sheeran, Wiz Khalifa, Marshmello olarak birkaç sanatçı daha içermekte. YouTube resmi sanatçı rozetine sahip kanalları şuan için manuel olarak belirlemekte. Bu nedenle ünlü sanatçıların yerlerinde oturup biraz beklemeleri gerekecek.


YouTube resmi sanatçı rozeti dağıtmaya başladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

GüestGO II Twitch Yayıncıları Yer Alacak Samsung’dan yılın ilk hediye kampanyası Yerli Otomobilin İlk Modeli Sunulacak! Yeni Apple iPad artık mağazalarda mevcut! Firefox kullanıcı verileri silme özelliği getirecek ZTE oyun telefonunu piyasaya sürecek

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır