YouTube Türkiye’de 2017 yılının en çok izlenen 20 kanalı

Ana Sayfa » Sosyal Medya » YouTube Türkiye’de 2017 yılının en çok izlenen 20 kanalı
YouTube Türkiye’de 2017 yılının en çok izlenen 20 kanalı

YouTube Türkiye ne kadar sakin geçse de platformun kitle kapasitesi artarak kullanım oranını büyük derece katladı. Peki bu yıl YouTube Türkiye bünyesinde hangi kanallar daha fazla izlendi? İşte 2017 yılında en çok izlenen 20 kanal listesi!

YouTube Türkiye’de bu yıl en çok izlenme alan ilk 20 kanal;

İçerikte yer alan kanallar, daha açık ifadeyle listede yer alan kanallar belli kişilere ait olup kurumsal bir şirkete ait değildir. Verilerin kaynakları Socialblade ve YouTube‘a ait olup belli başlı yerlerde video platformunun kanallardaki toplam izlenme sayısını gerçek zamanlı olarak güncelleyemediğinden dolayı Socialblade verileriyle bazı kısımlarda orantısızlık orta çıktı. Ancak veriler Socialblade üzerine gerçek zamanlı olarak hesaplanıp veri grafiği çıkartıldığından dolayı daha güvenilir diyebiliriz.

20-) Ruhi Çenet

YouTube Türkiye Ruhi Çenet

Hepimizin ürpertici sesini bir yana bırakırsak özel içeriklerinin eşsiz ses kompozisyonuyla birleşmesiyle ortaya bilgilendirici harika içerikler çıkartan 20 Ekim 1990 yılında Aydın’da doğan Ruhi Çenet, birkaç yıldan bu yana kitlesi katlanarak harika işler başardı. Birçok kişi onun sayesinde öğrenmiş olduğu bilgiler yanında konu başlıklarının seçiminde tarih, bilim, gibi birçok olayda dikkat çekici videolarıyla hafızalarımıza kazındı. Toplamda 299.110.769 görüntülemeye sahip olan Ruhi Çenet, bu yıl kanalının bünyesine 84.7 milyon izlenme ekledi.

19-) Genç Hane

YouTube Türkiye Genç Hane

Asıl ismi Mehmet Kaymak olan ve içerik üreticileri arasında popüler olan en genç olarak bildiğimiz, video platformu üzerinde yaza damgasını vuran isimlerden birisi olarak hızlı bir yükseliş sergiledi. Normal olarak birçok kanal sahibi yıllardan beri içerik üreterek belli bir noktaya gelmekte diğer bir kısmı ise diğer platformlardaki popülerliği ile hızlı yükseliş sergilemekte. 2016 yılında açmış olduğu kanalı sadece 1,5 yılda büyük bir noktaya ilerletti. Geçtiğimiz yaz aylarında BİM mağazalarında çekmiş olduğu videolarla birlikte birçok kişinin dikkatini çekerek kitlesini katlamayı başardı. Toplamda 133.572.033 görüntülemeye sahip olan kanal, bu yıl 92.8 milyon izlenme kazandı.

18-) Burak Oyunda

YouTube Türkiye Burak Şahin

YouTube Türkiye altyapısını oluşturan 24 Haziran 1996 doğumlu Burak Şahin, geçtiğimiz yılların en çok konuşulan isimleriydi. Daha doğrusu video platformunda ilk olarak düzenli içerik üreticisi olarak başladığı ve önceki yıllarda kişisel kanallar arasında en çok aboneye sahipti. Ancak bir şeyler ters gitmiş olacak ki uzun bir süre video çekmediğinden Trendlerden uzak kaldı ve bu nedenle eski etkileşimini geri kazanamadı. 2019 yılında açmış olduğu kanal, toplamda 883.490.540 görüntülemeye sahip ve bu yılki düşüşü sadece 121.4 milyon izlenme kazandırdı.

17-) BÖ

YouTube Türkiye Batuhan Öndeş

Asıl ismi Batuhan Öneş olan ve diğer kanallara göre çok farklı konsepte bir kanala sahipken kendisini remix müzikleriyle yakından tanıyoruz. Genel olarak Arap ezgileriyle batı müziğini harmanlayıp harika remix çalışmaları hazırlayan Öneş, Türkiye’de ismini duyuran sayılı DJ’lerden birisi diyebiliriz. O’nun başarısı ‘Unutursun, Nenni ve Gece‘ adındaki remix parçalarıyla tanınmasında büyük rol oynayan parçalarından sadece birkaç tanesi. Toplamda 110.756.465 görüntülemeye sahip olan kanal, bu yılki yükselişi 134.5 milyon izleneme kazandı.

16-) Minecraft Evi

YouTube Türkiye Buğra Kazancı

Kanalın asıl sahibi olan Buğra Kazancı, 19 Mart 2014 yılında açmış olduğu kanal ile Minecraft oyununa yönelik videolar çekiyor. Bunun yanında hayranlarıyla ara sıra buluşmalar düzenlerken okuduğu bölüm olan grafiklerlikten yana kendi kanalı üzerine bir dergisi bulunuyor. Birçok çocuğun sevilen YouTuber’ı olmanın yanında diğer içerik üreticilerine nazaran bu yönde içeriklerinde çocuklara yönelik kötü davranışlardan sakınarak örnek bir kimlik oluşturmaya çalışıyor. Toplamda 421.811.049 görüntülemeye sahip olan kanal, bu yıl 148.7 milyon görüntülenme elde etti.

15-) Oyun Portal

YouTube Türkiye Oyun Portal

Asıl ismi Yavuz Selim Güngör olan oyun çılgını, hayat serüveninden söz edilmeden geçilmeyecek kişilerden sadece bir tanesi. Çocukluğundan gençliğine para kazanmak için belirli yerlerde su satıcılığı, tamircilik yapan Güngör, askerden sonraki hayatında kazandığı parayla ilk oyun bilgisayarını alarak birçok projede editörlük yaparak en sonunda Oyun Portal kanalını oluşturdu. Şuanda 1,8 milyon aboneye sahip olan kanal, toplamda 769.717.195 görüntülemeye sahipken, bu yıl ise 152.5 milyon izlenme kazandı.

14-) Hocalara Geldik

YouTube Türkiye Hocalara Geldik

27 Kasım 2014 tarihinde kurulan kanal, öğretim şeklini eğlenceli bir hale dönüştürerek ücretsiz ve kaliteli bir şekilde ders eğitim hizmeti sağlıyor. Konu anlatım, soru çözüm, rehberlik, vb. konulardaki ücretsiz videoların yanı sıra; internet sitesi ile videoları destekleyen dijital içerikler ve yine videolarla birlikte çalışılabilecek kitaplar, fasiküller ve farklı yayınlar üretmekte. Toplamda 273.956.973 görüntülemeye sahip olan kanal, bu yıl önceki yıllara göre büyük bir artış göstererek 161.2 milyon görüntülenme elde etti.

13-) Reynmen

YouTube Türkiye Reynmen

Bir Scorp fenomeni olan Yusuf Aktaş, 2016 yılında açmış olduğu kanalda içerik üretmeye aylar öncesinden başlayarak şuana kadar hiçbir kanalda olmayan büyük yükselişle ilerlemekte. İçerik üretmeye başladığından bu yana kısa süre içerisinde 1,3 milyon aboneye ulaşan kanal, Ağustos ayında YouTube Türkiye içerisinde ortaya çıkan diss videoları üzerine ‘Biziz‘ adlı şarkı müziğiyle büyük izlenme kazandı. Daha sonrasında ‘Voyovoy‘ parçasıyla izlenme sayısını büyük bir artışla arttırmaya devam ediyor. Sadece bir yıldan kısa süre içerisinde 163.7 milyon izlenmeye ulaştı.

12-) Berkcan Güven

YouTube Türkiye Berkcan Güven

Kendisi bu yıl kapatılan platform olan Vine üzerinde bir fenomen iken kapatılmasından belli bir süre önce Vine serüvenini bırakarak YouTube Türkiye üzerinde içerik üretmeye adadı. Çoğunlukla ailesiyle eğlenceli içerikler üretirken, farklı içeriklere odaklanan Berkcan Güven, toplamda 221.778.591 görüntülemeye sahip.  Sadece bu yıl içerisinde izlenme sayısının büyük kısmını oluşturarak 194.2 milyon görüntülenme elde etti.

11-)  Han Kanal

YouTube Türkiye Han Kanal

2013 yılında yayın hayatına başlayan Han Kanal, bu yılki normal yükselişini başlatarak listenin 10.sırasında adını geçirmeyi başardı. Genellikle Minecraft oyunlarına yoğunluk veren kanal, toplamda 475.619.493 görüntülemeye sahip. Bu yıl  199.9 milyon görüntülenme kazanarak toplam görüntülenmesine önceki yıllara göre daha hızlı bir şekilde izlenme sayısı kat etti. 764.885 aboneye sahip olmasıyla birlikte izleyici kitlesinin izlenme oranına göre çok iyi bir sonuç çıkarmış olmasıyla birlikte, abonelerinin sıkı takipçi ortamı oluşturduğunu rahatlıkla görebiliyoruz.

10-) Tonguç Akademi

YouTube Türkiye Tonguç Akademi

Ders konulu eğitimi yanındaki öğrencisiyle eğlenceli bir hale getiren ve konunu özünü anlatırken işimize yaramayacak fazlalıklardan uzak tutan kanal, 2014 yılından bu yana birçok öğrencinin vazgeçilmez kanalı oldu. Dahası bir ders veya daha fazla ders saatinde öğretilen bir konuyu orta süreli bir video içerisinde öğrenciye harika bir şekilde anlatırken, kalıcı olmasını sağlayacak bazı pratikler öğretmeden de geçmiyor. Toplamda 299.886.878 görüntülemeye sahip olan kanal, sadece bu yıl içerisinde büyük bir yükseliş sağlayarak 216.6 milyon görüntüleme elde etti.

9-) Hayrettin

YouTube Türkiye Hayrettin

Asıl mesleği oyunculuk olan Hayrettin Karaoğuz‘ün kendisinin tanınmasında en büyük rol oynayan YouTube kanalı oldu. 19 Şubat 2006 yılında açmış olduğu kanalda çok geçmiş yıllardan buyana birçok şakalarla karşımıza geldi. En çok etki yaratan videoları ise öğrenci evi baskınlarıyla kanalının yükselmesini sağlarken yurtdışın da yapmış olduğu şakalarda büyük ilgi gördü. Şuandan itibaren her Pazartesi akşamı düzenli olarak video atmaya başlayarak aktif kitle erişme yolunda ilerliyor. Kanal bu yılki büyük yükselişiyle birlikte eski ve yeniye dayalı videolarının izlenmesi sayesinde sadece bu yıl  toplam izlenmenin büyük bir kısmını oluşturan 216.7 milyon izlenme elde etti.

8 -) FurkanYamanHD

YouTube Türkiye Furkan Yaman

10 Nisan 2015 yılında açmış olduğu kanalıyla kısa sürede büyük kitleye ulaşan Furkan Yaman, oyun videolarıyla tanınıyor. Şuan için kanal konseptini değiştirerek içeriklerini daha geniş kapsamlı tutmaya çalışıyor. Toplamda 504.165.270 görüntülemeye sahip olan kanal, bu yılki elde etmiş olduğu görüntülemeyle birlikte toplam izlenmenin yarısından fazlasını geçti. Bu yılki yükselişi kanala 264.6 milyon görüntülenme kazandırdı.

7-) Duygu Köseoğlu

YouTube Türkiye Duygu Köseoğlu

İlk olarak LoL, CS:GOH1Z1 ve HOTS oyunlarıyla yayın hayatını başlatan Duygu Köseoğlu, daha sonrasında kanalının konseptini geniş tutarak oyun, eğlence, challenge ve Vlog kanalına dönüştürdü. 31 Ekim 2013 yılında açmış olduğu kanalında kısa sürede içerik üretimiyle büyük yükseliş gösteren içerik üreticisi, bu yılki izlenme sayısı toplam izlenmesine eşit denebilir. Ancak bu konudaki bilgiyi tam olarak saptayamasak da bu yıl kanalına 266.5 milyon izlenme kazandırdı.

6-) Kafalar

YouTube Türkiye Kafalar

26 Aralık 2014 tarihinde açılan kanal, Atakan Özyurt, Bilal Hancı ve Fatih Yasin‘in, 3 Vine üçlüsünün birleşimiyle oluşturulan kanal yaklaşık 1 yıldır aktif bir düzeyde kitleye sahip olmasının yanı sıra eğlenceli ve özgün içerikleriyle büyük kitleye ulaştı. Daha öncelerinden Vine fenomenleri olmasının yanı sıra ilginç birleşimi dikkat çekerken bu yıl içerisinde üretmiş oldukları özgün içerikleri her videosunu değerli kılıyor. Toplamda 393.960.906 görüntülemeye sahip olan kanal, bu yılki içerik üretimine odağıyla birlikte 284.9 milyon izlenmeyi elde etti.

5-) Duymayan KALMASIN!

YouTube Türkiye Duymayan Kalmasın

8 Ocak 2016 tarihinde açılan kanal, ilgi çekici başlıklarla üretmiş olduğu videolarla çok hızlı bir şekilde büyümesine etken oldu. 830 bin aboneye sahip olmasına rağmen izleyici oranının yüksek olması abone/izlenme oranındaki ters orantıya sebep olsa da ilgi çekici başlıklarla izlenmeleri yükseklerde tuttu. Geçtiğimiz yıl açtığı kanalda bu yılki aktifliği artarak bol içeriklerin olması YouTube‘da daha çok çıkmasını sağladı. Sadece bu yıl 401.6 milyon izlenme elde etti.

4-) Orkun Işıtmak

YouTube Türkiye Orkun Işıtmak

İlk olarak çocukluğunda video çekimine kart oyunlarıyla başlasa da sonraki yollarda kanalının asıl başlangıcını yaparak oyun videolarından başlangıç yapan Orkun Işıtmak, uzun bir süre önce kanal konseptini değiştirdi. Kanal konseptini değişimine ‘yabancı şarkılar Türkçe olsaydı’ içeriğiyle başlangıç yapan fenomen, oyun videolarına son vererek VLog ve eğlence içeriklerine odaklandı. Yaklaşık 1,5 yıldır üretmiş olduğu eğlence içerikleri YouTube Türkiye‘de kariyer yapmasına olanak sağladı. Toplamda 825.490.992 görüntülemeye sahip olan kanal, bu yılki içerikler 441.7 milyon izlenme kazandırdı.

3-) prenses elif

YouTube Türkiye Prenses Elif

Son yıllarda YouTube Türkiye‘de aktiflikten oyuncak ve çocuklara yönelik kanalların yoğunluğu da son derece artmış durumda. Bundan kaynaklı olarak 5 yaşındaki bir kızın günlük yapmış olduğu eğlenceli aktivitelerin yer aldığı kanal, 5 Mart 2016 kurulmasından bu yana büyük derecede izleneme kazandırıyor. Videoların özel içeriğe sahip olmasa da çocuk yaştaki kitlenin video platformu üzerindeki aktifliğini rahatça fark edebiliyoruz. Kanalın oluşturulduğundan bu yana sadece 2 yılda 2.077.968.782 görüntülenme elde eden kanal, bu yıl 1 milyar izlenme elde etti.

2-) Herşey Dahil

YouTube Türkiye Herşey Dahil

Kanalın ismindeki büyük yazım hatasını göz önünde bulundurmadan, listemizin 5.sırasında yer alan ‘Duymayan KALMASIN!‘ kanalının bir benzeri olan Herşey Dahil kanalı, 14 Şubat 2015 tarihinde yayın hayatına başladı. İlgi çekici başlıkları ve görselleriyle önerilen videolar arasına girmesiyle video platformundaki birçok kişinin dikkatini çekmesi sonucu harika bir izlenme sayısına ulaşan kanal, bu yıl 1.1 milyar izlenme elde etti. YouTube Türkiye içerisinde izlenme sayısının gerçek zamanlı olarak güncellenmemesinden dolayı böyle bir terslik ortaya çıkmakta.

1-) Enes Batur

YouTube Türkiye Enes Batur

NDNG (New Day New Game) oyun konseptiyle 18 Kasım 2012 tarihinde oluşturulan kanal, 2016 yılında başlamış olduğu yükselişten bu yana düzenli içerik girilmesi sonucunda her bakımdan bu yıl YouTube Türkiye içerisinde birçok başlıkta ilk sırada yer almakta. Geçtiğimiz günlerde Altın Kelebek ödülüne layık gösterilen Enes Batur, abone, izlenme, yükseliş ve daha birçok başlık içerisinde yer almakta. Sadece bu yıl içerisinde 2.9 milyon abone artışının yanı sıra toplamda 2.457.862.514 görüntülemeye sahip olan kanalında, bu yılki girdiği içeriklerin sonucunda 1.3 milyar izlenme elde etti.

 


YouTube Türkiye’de 2017 yılının en çok izlenen 20 kanalı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

En iyi ücretsiz VPN hizmetleri 2018 Huawei blockchain tabanlı telefon geliştiriyor Yeni Motorola Telefonları Gelecek Ay Açıklanacak Opera Mini kripto para madenciliği yapan siteleri engelliyor NASA uzaya göndereceği gemiye isminizi yazıyor OnePlus 5 Hakkında Bütün Bilgiler Sızdırıldı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır