v Youtube'a Yüklenen İlk Video

Youtube’a Yüklenen İlk Video

Ana Sayfa » İnternet » Youtube’a Yüklenen İlk Video
Youtube’a Yüklenen İlk Video

O zamanlar PayPal’da çalışan Steve ChenChad Hurley ve Jawed Karim, çektikleri videoları birbirleri ile paylaşmak istediler fakat e-mail üzerinden belli boyutu aşan videoları gönderemediler. Bunun üzerine bu soruna çözüm aramaya başladılar ve akıllarına YouTube adlı bir sistem geldi. Youtube yüklenen ilk video kurucular tarafından yüklendi.

15 Şubat 2005’te kurulmasına rağmen ilk video maddi sorunlar nedeni ile 23 Nisan 2005’te Jawed Karim tarafından yüklendi.

Youtube yüklenen ilk video;

İlk yüklenen video “Hayvanat Bahçesinde Ben” adlı videoydu ve sadece 19 saniyeden oluşuyordu işte o video ;

Artık en popüler video paylaşım sitesi olan ve dakika başı 300 saatlik videonun yüklendiği YouTube, Ekim 2006’da 1.65 milyar dolara Google tarafından satın alınmıştı. Gün geçtikçe büyüyen video platformu, reklamcılık sistemi ile şuan bir çok insanın gelir kaynağı haline gelmiş durumda. Youtube yüklenen ilk video olarak olay bir hayvanat bahçesinde geçti.

Ekleyen :Fahrettin KılıçTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Youtube’a Yüklenen İlk Video - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Alfa Romeo’nun Yeni Versiyon  Giulia’sı Cenevrede Tanıtılacak Yurtdışından Alışveriş Yapmak : Aliexpress (REHBER) Stephen Hawking hayatını kaybetti Ayla Los Angeles’ta İzleyici En İyi Film Ödülünü kazandı 300 Bin Aileye Ücretsiz İnternet Hizmeti Geliyor! WhatsApp yılbaşı itibariyle belirli cihazlarda çalışmayacak

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır