YouTube’da Canlı Yayın İçin Sınırlama Düştü

Ana Sayfa » Sosyal Medya » YouTube’da Canlı Yayın İçin Sınırlama Düştü
YouTube’da Canlı Yayın İçin Sınırlama Düştü

YouTube‘da canlı yayın açabilmek için gereken abone sınırına düzenleme getirildi.

YouTube, Şubat ayında 10.000‘den fazla aboneye sahip olan kullanıcılara mobil canlı yayın yetkisi sağlanmıştı. Şirket yeni bir karara vararak bu sayısı düşürdü.

Bir çok sosyal medyada vazgeçilmez hale gelen canlı yayın özelliği görünüyor ki fark etmeksizin bütün sosyal medyalarda ilgi odağı gibi gözüküyor. Bir çok ünlü, kuruluş her gün bir çok farklı sosyal medyanın canlı yayın özelliği ile kitlesine ulaşabiliyor. İlgi sadece ünlüler, kuruluşlardan olmayıp takipçi kitlesi de dakikalar içerisinde bildirimler sayesinde bir araya toplanabiliyor.

YouTube sınırı kaça düşürüyor?

İlgi odağı yoğun olunca büyük bir kitle ortaya çıkabiliyor. Şimdi, şirket abone gereksinimini 1.000’e düşürüyor. Google, canlı yayın akışına ilişkin rehberinde belirttiği gibi, kanal sahipleri kanallarını doğrulamak zorundalar. Onaylandıktan sonra, İçerik Stüdyosu‘nda veya YouTube mobil uygulamasıyla canlı bir akış başlatma haklarına sahipler.

Şirket, kullanıcıları Facebook ve Periscope da dahil olmak üzere birçok platformdan canlı yayın imkanı sunuyor. Fakat şirket, yapımcıların akışlarını para kazanmalarını sağlayan Süper Sohbet özelliği nedeniyle uygulamada kalmayı benimsiyor. Süper Sohbet ile izleyiciler, yorumlarını canlı sohbet penceresinin en üstüne koymak için belirli miktar ödeme yaparlar. Ödediği tutara göre de yorumlarının ne kadar süreyle sabitleneceğini ve nasıl vurgulanmış olduğuna etki etmekte.

 


YouTube’da Canlı Yayın İçin Sınırlama Düştü - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Facebook geçici olarak takipten çıkma özelliği test ediyor Panasonic Hareketli ve Akıllı Buzdolabını Tanıttı Mark Zuckerberg 2. Kez Babalık İzni Alacak Meizu Pro 7 Sızıntıları Telefonun Çift Ekranlı Olduğu Yönünde Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’yi kim vurdu? Son durumu ne? Bill Gates, Instagram Hesabı Açtı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır