YouTube’da en çok dinlenen şarkılar 2018

Ana Sayfa » Sosyal Medya » YouTube’da en çok dinlenen şarkılar 2018
YouTube’da en çok dinlenen şarkılar 2018

YouTube’da en çok dinlenen şarkılar bu yılda olmak üzere kaliteli bir dünya genelince şarkı çıkmasa da son yıllardaki gibi İspanyol şarkıların popülerliği arttığı bu listede görülmekte.

Henüz yılın yarısına gelmiş olmakla birlikte mevcut videoların izlenme sayıları tam şekillenmiş olamaz. Bu nedenle şuan yükselişte olanları sizler için listeledik. Bakalım geçen yaz yayınlanan Despacito şarkısıyla rekabet edebilecek bir trend şarkı ortaya çıkacak mı? Yoksa bu yaz müziksiz mi geçecek?

İşte YouTube’da en çok dinlenen şarkılar 2018 listesi;

Nicky Jam x J. Balvin – X


Nicky Jam ve J. Balvin‘in ortak çalışması sonucu  “X” adlı çalışma, 1 Mart 2018 tarihinde yayına sokuldu. Sadece 4 ay içerisinde 910 milyon görüntülenmeye ulaştığı görülüyor. Bu yıl YouTube’da en çok dinlenen şarkılar listesinin başında kalacak gibi.

Daddy Yankee – Dura (Video Oficial)

Daddy Yankee‘nin bir önceki ortak çalışma sonucu Despacito şarkısından sonra “Dura” adlı şarkısı 18 Ocak 2018 tarihinden bu yana 860 milyon izlenmeye ulaştı. Bu eğlenceli şarkı, yılın kalan diğer zamanlarında 1 Milyar sınırını diğerleri geçeceği kesin bir başarı.

Drake – God’s Plan


Drake bu yılki “God’s Plan” şarkısıyla bizim gözümüzde yılın en başarılı klibi ve içeriğiyle birlikte unutulmayacak başyapıt ortaya çıkardı. 16 Şubat 2018 tarihinde yayınlanan şarkı, şuan için 628 milyon izlenmeye ulaştı ve hızlıca yükselmeye devam ediyor. Klipte görüldüğü gibi bağış, çek gibi hediyeler sonucunda yaklaşık 1 milyon dolar harcandı. YouTube’da en çok dinlenen şarkılar içerisinden daha ötesinde bir başyapıt.

Dua Lipa – IDGAF


Dua Lipa’nın “IDGAF” adlı tam bir aşk şarkısı (ayrılanlar için) 12 Ocak 2018 tarihinde siteye yüklendi. O tarihten bu yana 300 milyon görüntülenmeye ulaştı. Söz yanında inceleyecek olursak biraz ilgi uyandırsa da klip yönünde berbat diyebiliriz.

Becky G, Natti Natasha – Sin Pijama


Karşınızdaki alışılmışa gelinmiş İspanyol bir şarkı. Ritim ve tempolar sürekli tanıdık ancak dönemin popüler bir dil haline gelmesiyle birlikte 20 Nisan 2018 tarihinden bu yana 306 milyon görüntülenmeye ulaştığı görülüyor. Ancak İspanyolca bilmiyorsanız etkili bir yanı maalesef yok.

Childish Gambino – This Is America


Bizim için dinleyebileceğimiz en saçma söz dizilerine sahip olan modern rap tarzında bir şarkı olsa da şuan trendler açısından bu yıl listede üst sıralarda yer almaya devam edecek. Çünkü 5 Mayıs 2018 tarihinde paylaşılan şarkı kısa süre içerisinde 266 milyon görüntülenmeye ulaştı. Bu tabloda gidecek olursa listenin ilk şarkılarıyla büyük bir rekabete gireceği ve 2018 trendlerinin başlarında olacağı gözüküyor.

The Weeknd – Call Out My Name


The Weeknd yine her zamanki gibi bomba bir şarkıyla ortaya çıkar. Şimdi ise Call Out My Name adındaki dubstep karışımı şarkısıyla içinizdeki geçmişteki veya şimdiki acıları ortaya çıkartacak. 12 Nisan 2018 tarihinde paylaşılan klip, şuanda 206 milyon izlenmeye ulaşarak bu yıl için 1 milyar çizgisine ulaşacağını umuyoruz.

Marshmello & Anne Marie – Friend


Hoş sözler, Anne Marie‘nin harika ses tonu ve Marshmello‘nun harika DJ yeteneği sonucunda ortaya çıkan “Friend” şarkısı, bu yıl için unutulmayacak şarkılar arasında. 16 Şubat 2018 tarihinde yayınlanan klip, şuan da 218 milyon görüntülenme almış durumda. Bu sayının bir yıl sonrasında 1 milyar görüntülenmeye geçeceğini umuyoruz.

Maroon 5 – Girls Like You ft. Cardi B


God’s Plan” yapıtından sonra en iyi ikinci olarak olarak seçtiğimiz şarkı Maroon 5‘in yakın zamanda çıkarmış olduğu “Girls Like You” şarkısı. Klibi, aşk şarkısı olmasına rağmen melankolikten uzak mutluluk verici sözleri, James Valentina‘nın çalmış olduğu solo gitar, Adam Levine‘nin yumuşak tonlamasıyla seslendirmiş olduğu pop kısmı ve rapçı Cardi B.‘nin seslendirmiş olduğu rap kısmı ile birlikte çok farklı bir yapıt ortaya çıktıyı aşikar. Klibiyle birlikte sonuna kadar dinlenmesi gereken bir müzik olmasıyla birlikte bu yılki en çok dinlenebilecek ilk 3 şarkı arasına girebileceğini umuyoruz. 30 Mayıs 2018 tarihinde paylaşılan müzik, sadece iki haftada 101 milyon görüntülenme elde etti. Ayırca YouTube’da en çok dinlenen şarkılar listesinde en beğendiğimiz 2. şarkı klibi.

Taylor Swift – Delicate


Taylor Swift‘ten daha güzel bir yapıt beklesek de, potansiyel bakımdan iyi bir şarkı çıkarmış söylenemez. 11 Mart 2018 tarihinde paylaşılan müzik, şuan itibaren 190 milyon görüntülenmeye ulaştı.

Drake – Nice For What


Drake bu yılda eğlenceli bir müzik çıkartmış gibi görünüyor. “Nice For That” adlı şarkısıyla içerisindeki dubstep ritimleri ve eğlenceli sözleriyle bizler için eğlenceli ve içimizi açacak müzikler arasına girebilir.

The Chainsmokers – Sick Boy


The Chainsmokers uzun bir aradan sonra harika bir şarkıyla tekrar ortaya çıktı. “Closer” şarkısından sonra uzun bir süre etkili bir şarkı çıkartamasa da 17 Ocak 2018 tarihinde yayınlamış olduğu “Sick Boy” onu yeniden trendlere taşıyor. 17 Ocak tarihinden bu yana 193 milyon dinlense de izlenme ve etki bakımında listeye girmeyi çokça hak eden bir şarkı.

Migos – Walk It Talk It ft. Drake


Uptown Funk” şarkısından sonra eski jenerasyon müzikleri tekrardan trend haline mi geliyor? Migos, “Walk It Talk It” şarkısıyla “Uptown Funk” kadar izlenebilecek mi? 18 Mart 2018 tarihinde yüklenen şarkı 182 milyon görüntülenme almış ancak Mark Ronson kadar etki yaratacağı görülmüyor.

Taylor Swift – End Game


Modern pop ve rapın birleşiminde ortaya çıkmış olan bizce biraz boş kalan şarkı, 11 Ocak 2018 tarihinde yüklenmesinden bu yana yaklaşık 160 milyon kez görüntülenmiş. Ayrıca Ed Shreean‘nın gözümüzdeki karakteri de bu şarkıda yok edilmiş gibi.

Sofia Reyes – 1, 2, 3


Sofia Reyes tarafından oluşturulan şarkıda özellikle Jason Derulo olmasıyla etkili bir şarkı oluşmuş denebilir. Ancak onun dışında etkileyici bir durum söz konusu değil. 15 Şubat 2018 tarihinde atılan şarkı 150 milyon izlenme aldığı görülüyor.

Calvin Harris, Dua Lipa – One Kiss


Beste ne kadar güzel olsa da söz konusu şarkı sözlerine gelirsek çok başarısız kaldığı gözüküyor. Bu nedenle kendimize gelmemiz için Adele‘den bir şarkı yazmasını ve bir an önce besteleyip yayınlamasını istemeliyiz. Calvin Harris ne kadarda arka fonda başarılı olsa da şarkı sözleri bakımından çok pasif kaldığı gözüküyor. 2 Mayıs 2018 tarihinde yayınlanan şarkı yaklaşık 134 milyon görüntülenme almış.

Veysel Mutlu – Vay Delikanlı Gönlüm


Halkın içinden olan Veysel Mutlu ağabeyimizin sosyal medyaya attığı videodan sonra sosyal medyada büyük bir etki uyandırdı. Desteklenmesinden sonra o yanık sesiyle birlikte Vay Delikanlı Gönlüm şarkısını seslendirdi. 19 Ocak 2018 tarihinde yayınlanan şarkı 120 milyon elde etti ve bu yılın sonunda 200 milyon sayısına ulaşacağı kesin.

XXXTENTACION – changes


Arka fon bakımından harika, söz bakımından klasik bir Amerikan aşk müziklerinden farklı tam bir Ed Sheeran müziği gibi bir yapıt olan “Changes“, 1 Mart 2018 yükleme tarihinden bu yana 120 milyon görüntülenme elde etti. Tebrik edilmesi gereken bir başarı, klipsiz ve sade bir şekilde…


YouTube’da en çok dinlenen şarkılar 2018 - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

BTK’dan Sahte Haber İle İlgili Açıklama! En Çok Gelir Sağlayan 10 Teknoloji Şirketi xHamster Hackerların Kurbanı Oldu! Turkcell’den Çanakkale’ye Mektuplar Projesi Black Mirror 5.sezon Netflix tarafından doğrulandı Çok sayıda Apple modelinin satışına yasak konuldu

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır