Ayla Los Angeles’ta İzleyici En İyi Film Ödülünü kazandı

Ana Sayfa » Sinema » Ayla Los Angeles’ta İzleyici En İyi Film Ödülünü kazandı
Ayla Los Angeles’ta İzleyici En İyi Film Ödülünü kazandı

Türkiye’nin Oscar adayı Ayla, katıldığı festivallerden ödül almadan dönmüyor. Açılış Filmi olarak yer aldığı Uluslararası Asya Film Festivali’nde izleyicilerin oylarıyla “En İyi Film” seçilen AYLA, Türkiye’de gişede gösterdiği başarıyı yurtdışında da tekrarlıyor.

Kahramanlarının hala hayatta olduğu, gerçek bir hayat hikayesini beyazperdeye aktaran AYLA, Türkiye’nin Oscar adayı olarak rakipleri arasından sıyrılıp ilk 5 film arasına girmek üzere çalışmalarını sürdürüyor. Oscar öncesi katıldığı uluslararası festivallerde ülkemizi en iyi şekilde temsil eden AYLA, festivallerden ödülsüz dönmüyor. Güney Afrika’da düzenlenen Cape Town Uluslararası Film Festivali’nde Mustafa Presheva ile En İyi Kurgu Yönetmeni Ödülü’nün sahibi olan film, şimdi de Uluslararası Asya Film Festivali’nde izleyicilerin oylarıyla “En İyi Film” seçildi.

Kore Savaşı sırasında Astsubay Süleyman Dilbirliği’nin ölümden kurtardığı ve Ayla adını verdiği minik bir kız çocuğunu kızı gibi sahiplenmesi, savaş sürerken ayrılmak zorunda kalıp yarım yüzyıl sonra biraraya gelmelerini anlatan, yapımcılığını Mustafa Uslu’nun üstlendiği, Can Ulkay’ın yönettiği AYLA, savaşın en acılı halini evrensel ve zamansız bir sevgi hikayesine dönüştürüyor. Ziraat Bankası’nın ana sponsorluğunu Türk Hava Yolları’nın ulaşım sponsorluğunu üstlendiği filmde Assan Hanil ve Hyundai de sponsorlar arasında bulunuyor.


Ekleyen :Fahrettin KılıçTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ayla Los Angeles’ta İzleyici En İyi Film Ödülünü kazandı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Sony, 6 İnç Çerçevesiz Akıllı Telefonu Duyurabilir Huawei Mate 10 ve Huawei Mate 10 Pro tanıtıldı Fujitsu, Çalışanları İçin Yapay Zeka Üzerinde Çalışıyor E Okul sistemi ne zaman kapanacak? VBS Not girişi ne zaman kapanacak? Microsoft Edge, iOS ve Android için duyuruldu Minecraft 4K grafikli versiyonunu 2018’de yayınlayacak

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır