Bandwidth Limit Exceeded hatası nedir? Nasıl çözülür?

Ana Sayfa » İnternet » Bandwidth Limit Exceeded hatası nedir? Nasıl çözülür?
Bandwidth Limit Exceeded hatası nedir? Nasıl çözülür?

İnternette gezindiğimiz veya kendi sitemizde karşılaştığımız Bandwidth Limit Exceeded hatası ne alma gelmekte? Bandwidth Limit Exceeded hatası nasıl çözülür?

Türkçe anlamı “Bant genişliği” olan “Bandwidth” bir internet terimidir. Bir internet sitesine gerçek ziyaretçi ve bazı bot türleri sürekli olarak giriş yapar. Bunun sonucunda internet sitesinde belirli bir düzeyde trafik oluşur. Bandwidth Limit Exceeded hatası yeni internet sitesi sahipleri için büyük bir problem. Çünkü genellikle yeni internet sitesi sahipleri bu terimden biraz uzak olasa da sitenin ani bir ziyaretçi potansiyelinden habersiz.

Bandwidth Limit Exceeded hatası nedir?

Eğer bir web sitesinde veya internet sitesinde “Bandwidth Limit Exceeded” hatası alıyorsanız pek endişelenmenize gerek yok. Çünkü sorunun genel sebebi açıkça ortada. Bir web sitesine sürekli olarak ziyaretçi ve botlar giriş yapmakta. Bu girişler sonucunda belli yüzdelik de bant hacmi harcanır. Web hizmet sağlayıcıları yoğun trafik sonucunda halihazırda site içerisinde görüntüleme gerçekleştiren kullanıcıların etkilenmemesi adına belli bir limitlendirme uygular. Bu limitlendirmeye bandwith limiti yani bant genişliği limiti denir.

Bandwidth Limit Exceeded hatası nasıl çözülür?

Eğer bu bant genişliği limiti aşılırsa siteye girecek olan ziyaretçiler “Bandwidth Limit Exceeded” hatası alacaktır. Bunun sonucunda siteyi görüntüleyemeyecek. Bant genişliği limiti tükendiğinden dolayı sunucu daha fazla ziyaretçiyi kabullenemeyerek mevcut ziyaretçilerin çıkışına kadar sitede bu hatayı olmanıza sebep olacak. Eğer sitenize veya başka bir sitede bu tür hatayla karşı karşıya kaldıysanız muhtemel yoğun ziyaretçiye veya bir DDoS/Botnet saldırısına maruz kaldığınız aşikar. Bu sorunun acil çözümü için web hizmet sağlayıcınız ile görüşmeniz olacak.


Bandwidth Limit Exceeded hatası nedir? Nasıl çözülür? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Hacker Grubu 700.000’den Fazla Hesabı Satışa Çıkardı Nissan, beyin kontrolü ile araç kullanımı üzerinde çalışıyor BMW araba abonelik hizmeti için pilot program başlatabilir LOL Dünya Şampiyonası için çeyrek finalistler belli oldu WhatsApp yılbaşı itibariyle belirli cihazlarda çalışmayacak Googlede Görüntülü Çeviri Yapmanızı Sağlayan Uygulama : Google Goggles

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır