CIA’nin dünyada erişmediği modem kalmamış!

Ana Sayfa » Teknoloji » CIA’nin dünyada erişmediği modem kalmamış!
CIA’nin dünyada erişmediği modem kalmamış!

Hükümetlerin ve diğer organizasyonların hassas belgelerini yayınlayan, İsveç merkezli bir uluslararası organizasyon olan WikiLeaks CIA’nin on yıldan uzun zamandır ABD’de dahil olmak üzere dünyada ki neredeyse bütün modemlere girebildiklerini ve trafik verilerini izleyebildikleri ortaya çıkarıldı.

CIA’nin arka kapıya sahip olduğu modem markaları arasında Linksys, DLink ve Belkin de dahil olmak üzere ABD’nin en büyük 10 modem üreticisi de bulunmakta.Modemlerde bulunan donanım yazılımlarının şifrelerini kırmayı kolaylaştıran ve arka kapıyı kullanan CIA böylece ülkede ki en çok satılan 25 modem modeline ve bu modellerin farklı varyasyonlarından oluşan onlarca ticari ürüne rahatça erişmeyi başarmış.

Girilen Modemlere Zararlı Yazılım Yüklüyorlarmış!

Şifreleri kırıp modemlere erişen istihbarat servisinin modemlere CherryBlossom ismi verilen bir casus yazılım yüklediği böylece izledikleri kişilerin internet trafiği hakkında detaylı raporlar aldıkları yapılan incelemelerden sonra anlaşıldı.

Wikileaks’e göre 2007’de hazırlanmış belgelerde adı geçen CherryBlossom, 10 yıldan uzun zamandır kullanıcıların modemlerini kırıp izleyebileceklerini ortaya çıkardı.Konuyla ilgili dokümanlara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Ekleyen :Fahrettin KılıçTüm Yazıları İçin Tıklayınız

CIA’nin dünyada erişmediği modem kalmamış! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İsimTescil’in Sahibi Tutuklandı! Apple Güney Kore’de Mağaza Açacak Volkswagen Nvidia ile Ortaklık Kuruyor Yandex’in Otonom Aracı Piyasaya Çıktı Twitter eskiye dayanan tweetler için hesapları askıya alıyor Samsung Galaxy S9’un tanıtım tarihi belli oldu

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır