DuckDuckGo 15 Milyar Aramaya Ulaştı

Ana Sayfa » İnternet » DuckDuckGo 15 Milyar Aramaya Ulaştı
DuckDuckGo 15 Milyar Aramaya Ulaştı

DuckDuckGo 10 milyar aramasını kutladı.

Hepimizin aklında etraftan duyma ‘Google bizi bizden daha iyi tanıyor’ gibi sözlerle bugüne geldik, hatta bu işi iyice ciddiyete alan insanlar var ki internette ki yapmış olduğu her işlemde şüphe duymaları, gece rüyalarına girmeleri an meselesi olur. Google, bizler hakkında erişebildiği bütün bilgilere erişerek (arama geçmişi, gezilen siteler, vb.) bizlere daha uygun reklam sunam hizmeti sağlamaya çalışıyor. Fakat DuckDuckGo‘dan söz edersek size ait hiç bir bilgiye dokunmadan, erişim sağlamadan anonim bir şekilde arama yapmanızı sağlıyor. Yani DuckDuckGo‘nun amacı “dünyanın en güvenilir arama motoru” alternatifi olmak.

Aslında arama motoru 10 milyar aramayı 2016‘ın sonunda elde etmişti, hatta sadece 2016 yılında 4 milyar arama gerçekleştirildi. Diğer verileri de inceleyecek olursak 10 Ocak, arama motorunun 14 milyon aramayı gerçekleştirdiği ilk gün oldu. Ortada ne kadar şüpheli yaklaşım olsa da kişisel bilginin depolanmadığını, reklamların sizi web’de takip etmeyeceğini, arama geçmişi depolanmadığını ve izleme yapılmadığı bir arama motoru olarak açıklama getiriliyor. Şirketin gelirleri ise büyük çoğunluğu ile vakıflardan sağlanıyor, hatta geçen yıl sadece Basın Özgürlüğü Vakfı‘ndan arama motoruyla dahil çevrimiçi güvenliği temsil eden 9 kuruluşa 225.000 dolar bağışta bulunulmuştu.

 

 


DuckDuckGo 15 Milyar Aramaya Ulaştı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Kaanep26 Ocak 2017

225.000 bin dolar yatrıma göre tam denk bir proje geliştricii ekibi tebrike derim muazzam kordineli gidiyorlar gibi gözüküyor 🙂 geleceğin geliştiricileri bu projeden çıkacka gibi bir his var içimde umarım haklarında hayırlısı olur daha yüksek arama hacimlerine ulaşırlar..

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Saç Ekimi’nin Merkezi: İstanbul Saç Ekimi Audi e-yakıt araştırmalarını hızlandırdı Delphi Automotive, NuTonomy’i 450 milyon dolara satın aldı Android cihaz üreticileri onlarca hata ile karşı karşıyalar Sahibinden.com çekiliş ile ev ve araba veriyor Suriyeli mültecileri anlatan oyun: Bury Me, My Love

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır