Firefox OS, Geliştirilmesi Sonlandırıldı

Ana Sayfa » Yazılım » Firefox OS, Geliştirilmesi Sonlandırıldı
Firefox OS, Geliştirilmesi Sonlandırıldı

Mozilla‘ya bağlı olan Firefox OS işletim sistemi son noktaya gelerek işletim sistemiyle sorumlu ekip dağıtıldı.

İlk defa 2013 yılında başlanan projede, amaç düşük bütçeli ve düşük performanslı telefonlar için üretilme kararı alındı. Başta Hindistan ve Endonezya olmak üzere gelişmekte olan pazarlar için 25 dolar gibi düşük bir fiyatla satılabilecek ürünler için tasarlandı. Fakat işletim sistemi pazarda ne yazık ki mağlubiyete uğradı.

Kuruluş son yıllarda pazardaki hareketliliği gördükten sonra pazarda fark yaratmak adına düşük bütçeli telefonlar için işletim sistemi sunacaktı. Fakat yenilgiye uğradığını anlayan kuruluş yaklaşık 50 çalışan ile yollarını ayıracak. Hatta bu ekibin başında olan Ari Jaaksi şirketle yollarını ayıracağı söyleniyor.

Mozilla, The Verge’ye yaptığı açıklamada ekibin dağıtılma haberini doğruladı. Yazının devamında piyasaya sürebilecek yeni teknolojilere odaklanacağını söyledi. mobil pazarda verim alamayan kuruluş kapanma kararı daha öncelerine bağlıydı. İlk olarak işletim sistemini akıllı telefonlara aktarma fikrini 2015 yılının sonlarına doğru vazgeçmişlerdi. Fakat kuruluş bu durumdan morallerini fazla bozmadan nesnelerin interneti alanında yer edinebileceği hakkında ipucu verdi denebilir.

 


Firefox OS, Geliştirilmesi Sonlandırıldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Razer Abyssus Essential bütçe oyuncu faresi tanıtıldı Sony E3 Konferansı’nda Tanıtmış Olduğu Bütün Oyunlar! OnePlus 6 özelliklerine dair yeni sızıntı ortaya çıktı Bosch otonom araç için çalışmalara başladı Instagram’a Dünya Genelinde Erişim Sorunu Yaşanıyor Kaspersky, NSA dosyalarını ortaya çıkarttı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır