Ford Mustang GT “İyi Komşu Modu” ile Geliyor!

Ana Sayfa » Teknoloji » Ford Mustang GT “İyi Komşu Modu” ile Geliyor!
Ford Mustang GT “İyi Komşu Modu” ile Geliyor!

Geçtiğimiz günlerde özellikleri ve fiyatı açıklanan yeni Ford Mustang GT alışılmadık bir özellik ile beraber geliyor.

2018 yılında çıkacak olan araç “Good Neighbor Mode” ile birlikte gelecek. 2.3 lt 4 silindirli ecoboost ve 5.0 lt V8 motorları kullanan aracın böyle güçlü bir motorla çok yüksek bir sese sahip olması normal.

Ford Mustang GT “İyi Komşu Modu” ne işe yarıyor?

Çevrenizdeki insanları rahatsız etmek istemediğiniz zamanlarda aracı Sessiz Egzoz modunda çalıştırdığınızda, sesi bulaşık makinenizle hemen hemen aynı olan yaklaşık 72 desibel ile eşit bir sese sahip oluyor. Ayrıca, İyi Komşu Modu’nu önceden planlayabileceksiniz. Örneğin, bir sabah açmayı unutma ihtimaline karşın 2018 Mustang GT‘nizi 07: 00-11: 00 saatleri arasında her zaman sessiz olacak şekilde önceden programlayabilirsiniz. Aston Martin gibi başka firmalarında sessiz modu var ama önceden ayarlama özelliği ilk kez Ford ile geliyor. Her ne kadar böyle güçlü bir aracın sesini dinlemek güzel olsa da bu yeni özellik sabah erken saatlerde bayağı işe yarayabilecek.

Araçta önceki modeline göre başka yeniliklerde var. Eski nesil otomatik şanzımanın yerini artık 10 ileri oranlı otomatik şanzıman almış. Bu sayede Mustang modelini tercih edenlere vites geçişlerine daha hızlı tepki veren ve yakıt ekonomisini optimize eden şanzıman bekliyor. Yaşam alanına geçtiğimiz ise ilk dikkat çeken nokta 12 inçlik LCD dijital gösterge paneli oluyor. Önceki modelde kokpit kısmında yer alan göstergelerin olmadığını görüyoruz. Buradaki bilgilerin çok daha fazlası dijitale aktarılmış. Bu değişimlerin dışında yeni deri döşeme koltukları da 2018 Ford Mustang modelinde öne çıkan değişimler arasında yer alıyor.  Şehir içinde 13.8 L/100 km, şehir dışında 8.4 L/100 km yakıt tüketimine sahip.  460 Beygir gücüne ve 100km/s hıza 4 saniyenin altında ulaşıyor. Aracın kısa sürüş videosuna buradan ulaşabilirsiniz.


Ford Mustang GT “İyi Komşu Modu” ile Geliyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Instagram geçiçi olarak engellendin sorunu nasıl çözülür? Wi-Fi den 100 Kat Daha Hızlı Li-Fi Facebook, TV Uygulaması Üzerinde Çalışıyor İnstagram Fotoğraf Albümünü Test Ediyor En iyi Bluetooth kulaklıklar 2018 Orkun Işıtmak Binlerce Abone Kaybetmeye Başladı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır